Stollár Fanny legyőzte Zvonarjovát

Stollár Fanny negyeddöntőbe jutott a Taskentben zajló 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel legyőzte Vera Zvonarjovát.

Stollár

Stollár Fanny negyeddöntőbe jutott a Taskentben zajló 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel a szerdai nyolcaddöntőben két játszmában legyőzte az orosz Vera Zvonarjovát.

Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 158. helyezett Stollár számára – aki a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára – rosszul kezdődött a hétfői találkozó, Zvonarjova (134.) ugyanis azonnal brékelni tudott. A magyar teniszező 3:3-nál egyenlített, majd 5:3-nál az első szett megnyeréséért adogatott, azonban nem tudta hozni szervajátékát, mint ahogy 6:5-ös előnynél sem tudott élni két játszmalabdájával. A rövidítést ennek ellenére simán nyerte, és 55 perc után szettelőnybe került.

A második felvonásban Stollár 2:2-nél tudta brékelni riválisát, 4:3-as vezetésénél két fogadóelőnyt hárított, majd harmadik mérkőzéslabdáját értékesítve lezárta az 1 óra 38 perces összecsapást.

Stollár és pályafutása legjobbjaként 2010 októberében világranglista-második ellenfele ezt megelőzően eddig egyszer találkozott: augusztus 23-án az amerikai nyílt bajnokság selejtezőjének második fordulójában Zvonarjova 7:5, 6:2-re győzött.

Stollárra a negyeddöntőben a világranglistán 299. Margarita Gaszparjan vár. Az orosz teniszezőnő a 2. fordulóban az 5. helyen kiemelt Tajana Mariát győzte le három játszmában.

Tashkent Open, 2. forduló:

Katerina Kozlova (ukrán)-Fiona Ferro (francia) 7:5, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 6.)-Nao Hibino (japán) 7:6(5), 6:4
Anasztázia Potapova (orosz, Q)-Olga Danilovics (szerb) 6:3, 6:3
Dalila Jakupovic (szlovén, 8.)-Arantxa Rus (holland) 6:1, 7:6(6)
Margarita Gaszparjan (orosz)-Tatjana Maria (német, 5.) 6:2, 3:6, 7:6(2)
Stollár Fanny (magyar, Q)-Vera Zvonarjova (orosz, WC) 3:6, 6:3, 6:4
Mona Barthel (német)-Jevgenyina Rogyina (orosz, 7.) 7:5, 4:6, 6:4
Vera Lapko (fehérorosz, 2.)-Ivana Jorovics (szerb, Q) 6:3, 6:4

Negyeddöntő:

Katerina Kozlova (ukrán)-Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 6.)
Dalila Jakupovic (szlovén, 8.)-Anasztázia Potapova (orosz, Q)
Margarita Gaszparjan (orosz)-Stollár Fanny (magyar, Q)
Vera Lapko (fehérorosz, 2.)-Mona Barthel (német)

Győzelemmel kezdtek Babosék

Bejutott a negyeddöntőbe Babos Tímea és Kristina Mladenovic a kínai Vuhanban zajló, 2,7 millió dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna páros versenyében.

Az Australian Open-győztes magyar, francia duó első kiemeltként csak a nyolcaddöntőben kapcsolódott be a küzdelmekbe, ahol két játszmában, mindössze 52 perc alatt győzte le a Kaitlyn Christian, Sabrina Santamaria amerikai kettőst.

Babosék a negyeddöntőben az Aojama Suko, Lidzija Marozava japán, fehérorosz párossal találkoznak.

Dongfeng Motor Wuhan Open, páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Kaitlyn Christian, Sabrina Santamaria (amerikai) 6:2, 6:2

Babosék meglepetésre kiestek

A negyeddöntőben búcsúzott Babos Tímea és Kristina Mladenovic a kínai Vuhanban zajló, 2,7 millió dollár (753 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna páros versenyétől.

A torna honlapja szerint az Australian Open-győztes magyar, francia duó a nyolc között annak ellenére szenvedett kétjátszmás vereséget az Aojama Suko, Lidzija Marozava japán, fehérorosz kettőstől, hogy mindkét szettben brékelőnyben volt.

Babosék első kiemeltként csak a nyolcaddöntőben kapcsolódtak be a küzdelmekbe, azaz egy mérkőzést tudtak nyerni a tornán.

Páros

negyeddöntő:

Aojama Suko, Lidzija Marozava (japán, fehérorosz)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 6:2, 7:5