A svédektől is kikapott a női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott hiába fordított az első félidő elején Svédország ellen, 11-11-es állás után Kim Rasmussen csapata a második játékrészben csak futott az eredmény után.

A magyar válogatott a Bíró – Bódi, Háfra, Kisfaludy, Szekeres, Klivinyi, Kovacsics védősorral kezdett, támadásban pedig Szekerest Görbicz váltotta, és Kovacsics szerepelt a balszélen. Bíró kétszer is hárított, Háfra pedig büntetőt harcolt ki, amit azonban Görbicz mellélőtt. Hétméteresből a svédek szereztek vezetést, majd Kovacsics szerezte az első találatunkat. 4-3-as skandináv vezetést követően a harmadik büntetőnket Kovács már belőtte, Klivinyi találatával pedig először vezettünk.

A svédek 6-4 után magukra találva három gólt szereztek egymás után, Schatzl szép megoldás után egyenlített. Bódit Lukács váltotta, Bíró jól teljesített, bravúrokkal, mezőnyben viszont mindkét csapat sokat hibázott. 9-7-es állásnál a 24. percben időt kért Kim Rasmussen, majd egy magyar hétméteres előtti szituációban rosszul cseréltünk, ezért kettős emberhátrányba kerültünk, de Háfra egyenlített a 29. percben (10-10), egy svéd gól után Klivinyi büntetőt harcolt ki, amit Kovács belőtt, az utolsó svéd ellentámadásból pedig nem esett gól, így döntetlennel zárult a játékrész.

Háfra és Robert góljaival kezdődött a 2. félidő, majd Gulldén többször is simán léphetett be a magyar védők közé, ezért Kim Rasmussen hamar időt kért (12-14). Hat percen keresztül gólképtelen volt a magyar együttes, Háfra helyére Tóth érkezett, majd Klivinyi végre a kapuba talált. Két beállós játékra váltva Görbicz átlőtte a falat, de a svédek három gólos előnyt építettek föl, az addigi legeredményesebb magyart, Klivinyit pedig le kellett cserélni, a térdét jegelni kellett.

Görbicz kettős emberhátrányban is betalált a szélről, Bíró pedig halmozta a bravúrokat, de a gyengébb támadójáték miatt nem tudtunk közelebb kerülni a svédekhez, bár Schatzl sorra lőtte a gólokat. 22-20-nál az 57. percben Gulldén kapufára dobta a büntetőt, de a kipattanót bevágta. Kovacsics gólja után hátul nem tudtunk elég stabilak maradni, 25-22 után pedig nem tudott megújulni a magyar válogatott.

Női világbajnokság, B-csoport, 2. forduló:

Magyarország-Svédország 22-25 (11-11)
Bietigheim, játékvezetők: Koo, Lee (dél-koreaiak).
Gól: Klivinyi 5, Schatzl 5, Kovács Anna 4(3), Kovacsics 3, Görbicz 3, Háfra 2, ill. Gulldén 7(4), Jamina Roberts 6, Hagman 4(1), Blomstrand 2, Gustin 2, Mellegard 2, Toft Hansen 2.