Szalai Ádámot kiállították a Bajnokok Ligájában

A labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójának első játéknapján összesen hét csapat biztosította helyét a legjobb 16 között.

Ez azt jelenti,

hogy csak az F csoportban maradt nyitott kérdés és maradt az utolsó fordulóra a döntés, hogy a csoportelső Manchester City mögött az Olympique Lyon vagy a Sahtar Donyeck jut tovább. Az ukránok óriási eredményt értek el azzal, hogy a Hoffenheim otthonában nyertek 3-2-re. A mérkőzést a Sakhtar brazil játékosai döntötték el, akik mindhárom gólban főszerepet vállaltak.

A 13. percben Taison gólpassza után Ismaily bal külsővel perdített a bal alsó sarokba (0-1). Két perccel később Júnior Moraes   ugratta ki Taison, aki beérve a 16-oson belülre a kapujából kimozduló Oliver Baumann mellett gurított a bal alsó sarokba (0-2).

A 17. percben Andrej Kramaric egy remek labdát kapott, majd 15 méterről káprázatosan emelte át a játékszert a tétovázó Andrij Pjatov fölött (1-2). A 40. percben a svájci Steven Zuber fejjel egyenlített ki (2-2).

A második félidő derekán

Szalai Ádám két percen belül két sárgalapot kapott, így számára végetért a mérkőzés. Nem sokkal később Zuber 24 méterről bombázott a felső lécre. A másik oldalon Taison találta el a kapufa tövét.

A 77. percben cseréltek először mindkét oldalon: Zubert az angol Reiss Nelson váltotta, míg a vendégeknél Sztepanyenko helyére egy újabb brazil játékos, Alan Patrick állt be.

Végül a 92. percben Ismaily beadása után Taisonnak még arra is volt ideje, hogy a labdával együtt megforduljon a tengelye körül és így akadálytalanul vehette célba a bal alsó sarkot (2-3).

Julian Nagelsmann, a Hoffenheim vezetőedzője: “Az első félidőben két kihagyást leszámítva nem voltak helyzetei az ellenfélnek. A két sárga lap abszolút botrány, szerintem Ádám egyikért sem érdemelt lapot. Nem hiszem, hogy lehet jobban játszani tíz emberrel, mint ahogy mi tettük. Csak a helyzeteket be kellett volna lőni. A 92. percben bekapott gól brutális volt.”

Az utolsó fordulóban

a Sahktar Donyeck hazai pályán fogadja az Olympique Lyont, az ukránoknak győzniük kell a továbbjutáshoz. A Hoffenhem csak úgy tudja elcsípni az Európa Lifa folytatást jelentő 3. helyet, ha nyer Manchesterben és a Donyeck kikap hazai pályán.

Az E csoportban a Bayern München 5-1-re nyert a Benfica ellen, míg az Ajax Amsterdam nyert Athénban. Ezzel az is eldőlt, hogy tavasszal a Benfica az Európa Ligában folytathatja.

A G csoportban a Real Madrid két góllal nyert Rómában, így már végleg eldőlt, hogy az olasz és a spanyol gárda jut tovább.

A H csoportban egy-egy góllal nyert a Manchester United és a Juventus, mindkét csapat ott van a legjobb 16 között. Az Európa Ligában szerepelhet a Valencia.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E csoport:

Bayern München-Benfica 5-1 (3-0)

Gól: Robben (13., 31.), Lewandowski (36., 51.), Ribery (76.), illetve Fernandes (46.)

AEK Athén-Ajax Amsterdam 0-2 (0-0)
Gól: Tadic (68., 72., előbbit 11-esből)

Kiállítva: Livaja (67., AEK)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. (és továbbjutott) Ajax Amsterdam 11, 3. (és Európa-ligás) Benfica 4, 4. AEK Athén 0