Connect with us

Kerítésen innen

Szalay-Bobrovniczky „kikő-papír-ollózta” Törökországgal, hogy melyikünk lesz az utolsó?

Megosztás

„Magyarország támogatja Svédország NATO-csatlakozását, és nem mi leszünk az utolsó ország, amelyik ratifikálja a svédek Észak-Atlanti tagságát” – ezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter mondta, miután Oslóban találkozott norvég kollégájával.

Megosztás

„Magyarország támogatja Svédország NATO-csatlakozását, és nem mi leszünk az utolsó ország, amelyik ratifikálja a svédek Észak-Atlanti tagságát” – ezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter mondta, miután Oslóban találkozott norvég kollégájával.

A kormány akarja, de hát aza fránya KDNP….

A fideszes frakció demokratizmusa: mielőtt belevágnánk a miniszter mondandójának ismertetésébe, vegyük át: tegye fel a kezét, aki tud olyan Orbán-ideáról -nevezhetjük a rend kedvéért kormány-akaratrnak- amit a magyar parlament az elmúlt 12 évben ne szavazott volna meg azonnal?

Most először találkozott a magyar és a norvég védelmi miniszter négyszemközt. Szalay-Bobrovniczky Kristóf azt mondta, kiemelt téma volt a svéd NATO-csatlakozás ügye is. A tárcavezető arról beszélt, hogy Magyarország és ő személyesen is támogatja a Svédország csatlakozását az Észak-Atlanti Szövetséghez.

„Magyarország eltökélten támogatja Finnország és Svédország csatlakozását”

– mondta a miniszter.

A honvédelmi miniszter kiemelte, hogy a Fidesz-KDNP frakciónak még vannak vitáik a svédekkel, de úgy véli, ezeket rövid időn belül tisztázhatják.

„Ez munka még zajlik és hamarosan eljuthatunk a ratifikáció, én azt gondolom, hogy Magyarország semmi esetre sem lesz az utolsó ebben a sorban.”

Emlékeztetőül

1 hónapja írtuk: Erdogan tavaly óta akadályozza Svédország és Finnország NATO-csatlakozását, azonban egyelőre csak a finnek kaptak tőlük zöld utat a NATO-ba, Svédország csatlakozását továbbra is blokkolják. Erdogan ugyanakkor jelezte, hogy

Svédország NATO-csatlakozását illetően negatív a megítélése, miután Stockholm még nem adta ki Ankarának azt a mintegy 120 „terroristát”, akiknek a kiadatását Törökország követeli. Finnország esetében ilyen dolgok nincsenek.

Érdekesség még, hogy Orbán Viktor egynapos látogatásra repült Törökországba.

2 hónapja írtuk: Szijjártó külügyminiszter szerint

„Hogyan várnak el gyors, korrekt, fair döntéshozatalt, amikor az elmúlt időszakban folyamatosan arról hallottunk, hogy Magyarországon nincsen demokrácia, hogy Magyarországon a jogállamiságot nem biztosítjuk, hogy nincs médiaszabadság, hogy az igazságszolgáltatásnak nem biztosított a függetlensége?”

Kocsis Máté frakcióvezető közlése szerint

a svédek és a finnek korábbi Magyarországgal kapcsolatos álláspontja háborította fel annyira, hogy nem tudtak szó nélkül belenyugodni a katonai szövetségbe való sima felvételükbe, és merőben szokatlan módon vitatkozni kezdtek a miniszterelnök által képviselt állásponttal.

Hozzátette:

„többen kifogásolták, hogy ezeknek az országoknak a politikusai az elmúlt években durván, alaptalanul, sokszor közönséges módon sértegették Magyarországot, most pedig szívességet kérnek”. (via 444.hu)

Szerző