Budapesti hétköznapok

Szemerei Levente és Csillag Eszter nyerte a 37. Spar Budapest Maratont

Szemerei Levente és Csillag Eszter nyerte a 37. Spar Budapest Maratont vasárnap. A kétnapos futófesztiválon több mint 17 ezren álltak rajthoz.

Szemerei

Szemerei Levente és Csillag Eszter nyerte a 37. Spar Budapest Maratont vasárnap.

A kétnapos futófesztiválon több mint 17 ezren álltak rajthoz

Szemerei 2:21:44, míg Csillag 2:59:16 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométert, amelynek 3750-en vágtak neki. A férfiaknál az ír Derek Crammond 2:29:57-tel lett a második, míg Kaposi Benedek 2:32:43-mal a harmadik.

A nőknél Bátai Réka (3:01:04) volt a második, és Garai Ágnes Szonja (3:04:59) a harmadik.

„A futókat útnak indító rajtduda Novák Katalin kezében szólalt meg, a köztársasági elnök azonban nemcsak rajtoltatott, hanem maga is rajthoz állt: egy négyfős csapat befutó tagjaként teljesítette a maratoni távot. Csapattársai voltak Lévay Viktória színésznő, Hosszú Katinka olimpiai bajnok úszó és Szente Vajk rendező”

– tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

A 30 kilométeres távon a férfiaknál a finn Aki Nummela (1:40:25 óra), a nőknél Claire Walton (2:09:50) bizonyult a leggyorsabbnak.

A 37. Spar Budapest Maraton Fesztivál idén a 830 hazai település mellett 89 ország sportolóinak részvételével zajlott.