labdarúgó-vb

Szenegál legyőzte Ecuadort és bejutott a legjobb 16 közé

A katari világbajnokság A csoportjában ki-ki meccset játszott Ecuador és Szenegál, amelyet az Afrika-kupa győztes végül 2-1-re nyert, így Hollandia mögött a legjobb 16 közé jutott a kvartettből.

Szenegál bár sokat próbálkozott lövéssel, ezek nagyrészt veszélytelenek voltak

Fölénye pedig meddőnek bizonyult az elsősorban a számára kedvező döntetlen őrzésére berendezkedő Ecuadorral szemben.

A 43. percben Ismaila Sarr elvitte a labdát Torres mellett, a keresztező Hincapié pedig felborította a szenegáli csatárt, aki a megítélt büntetőt higgadtan a bal alsó sarokba helyezte (0-1).

A folytatásban Szenegál kissé visszaállt, a letámadó Ecuador átvette az irányítást. Az átütőerő hiányzott a dél-amerikaiak játékából, így helyzet nélkül teltek a percek.

A második félidő derekán azonban gyors gólváltás következett, a dél-amerikaiak mindössze két percig állt továbbjutásra.

A 68. percben jobb oldali szögletet követően Torres megcsúsztatta a labdát, Moisés Caicedo pedig a túlsó kapufánál három méterről a kapu jobb oldalába passzolt (1-1).

Két perccel később egy szabadrúgásból beívelt labdát Valencia szerencsétlenül csúsztatott meg, így az ötös jobb sarkától Kalidou Koulibaly a jobb sarokba lőtt (1-2).

Hollandia csoportelsőként jutott tovább

A 2022-es foci-vb-n először kezdőként pályára lépő Memphis Depaynak is volt helyzete, ám az első gól – szinte már menetrendszerűen – Cody Gakpotól jött, aki remekül tört be a védők között és lőtte ki az alsó sarkot. A 23 esztendős támadó, akit a hírek szerint a Manchester United nagyon szeretne megszerezni télen, az első holland labdarúgó lett, aki az első három világbajnoki meccsének mindegyikén betalált és így már három gólos a vébén.

Az első játékrészben már nem volt említésre méltó helyzete Hollandiának, ám a szünet után gyorsan eldöntötték a találkozót, egy katari védelmi megingást remekül használt ki az Oranje és Frenkie de Jong Depay lövése után az üres kapuba pofozta a labdát.