Szenzáció Rómában! Marozsán Fábián két játszmában legyőzte Carlos Alcarazt

Marozsán Fábián újabb szenzációs győzelemmel, a volt és egyben leendő világelső Carlos Alcarazt felülmúlva bejutott a legjobb 16 közé a római salakpályás tenisztornán.

Marozsán Fábián következő ellenfele a horvát Borna Coric lesz

Az élete első ATP-főtábláján szereplő magyar játékos – a világranglista 135. helyezettje – nagyon bátran kezdte a hétfői, harmadik fordulós mérkőzést, jól szervált, erőteljes, pontos ütésekkel futtatta spanyol riválisát, akit többször is a saját fegyverével, rövidítéssel vert meg. A remek kezdés és a negyedik játékban elért brék jutalma az lett, hogy Marozsán Fábián bő fél óra után a játszmáért adogathatott, s nem is hibázott: semmire nyerve a szerváját 33 perc alatt előnybe került.

A Hajdúszoboszló SE selejtezőből indult, 23 éves teniszezője a második szettben is nagyszerűen adogatott, az izgalomnak a legkisebb jele sem látszott rajta, a 20 esztendős Carlos Alcaraz pedig továbbra is sokat hibázott. A magyar játékos a hálónál is magabiztosan mozgott, a spanyol pedig teljesen tehetetlen volt vetélytársa szerváinál, fogadóként szinte alig szerzett pontot.

Marozsán 3:3-nál, egy nagyszerű átemeléssel másodszor is elvette ellenfele adogatását, aki azonban ezúttal egyből visszabrékelt, majd hozta a saját szervajátékát, s 5:4-nél karnyújtásnyira került az egyenlítéstől. Marozsán ekkor sem ijedt meg, ismét semmire hozta az adogatását, majd a következő gémben bréklabdája is volt, de végül Alcaraz került 6:5-ös előnybe. A magyar sikeresen adogatott a szettben maradásért, így következhetett a tie-break.

Ebben a spanyol gyorsan 4-1-re ellépett, de Marozsán kiegyenlített, majd 5-4-nél a vezetést is átvette, 6-4-nél pedig két meccslabdához jutott, s már az elsőt kihasználva ünnepelhetett, talpra ugrasztva a centerpálya mintegy tízezer fős közönségét.

A találkozó 1 óra 42 percig tartott.

„Vasárnap már beszéltünk erről a mérkőzésről és úgy voltam vele, megpróbálok valami különlegeset nyújtani és talán nyerni egy szettet. A világ jelenlegi legjobb játékosáról beszélünk, nagyon boldog vagyok” – nyilatkozta a pályán mérkőzése után a magyar teniszező.

Marozsán elmondta, minden tökéletes volt, az időjárás, a pálya, ő pedig igyekszik továbbra is tenni a dolgát.

„A rövidítésben 1-4-re álltam, de utána sorozatban hat pontot nyertem. Nem igazán tudom, mi történt a labdamenetek közben, próbáltam a legjobbamat nyújtani és visszatenni a labdákat, illetve kitalálni, hogyan tudnám megnyerni a pontokat. Ez sikerült, de még nem igazán tudom, hogyan” – összegzett a magyar játékos.

Alcaraz a veresége ellenére újra világelsővé lép elő a római verseny után.

A Hajdúszoboszló SE 23 éves teniszezője a nyolcaddöntőben a 15. helyen kiemelt horvát Borna Coriccsal találkozik.

Internazionali BNL d’Italia

Férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Grigor Dimitrov (bolgár) 6:3, 4:6, 6:1
Cameron Norrie (brit, 13.) – Fucsovics Márton 6:2, 7:6(4)
Alexei Popyrin (ausztrál, Q) – Roman Szafjulin (orosz, Q) 7:5, 7:5
Holger Rune (dán, 7.) –Fabio Fognini (olasz, WC) 6:4, 6:2
Casper Ruud (norvég, 4.) – Alexander Bublik (kazah) 6:1, 4:6, 7:6(0)
Györe László (szerbiai) – Cristian Garin (chilei) 6:3, 2:1-nél Garin feladta.
Francisco Cerundolo (argentin, 24.) – Gregoire Barrere (francia) 6:7(0), 6:2, 6:2
Jannik Sinner (olasz, 8.) – Alekszander Sevcsenko (orosz, LL) 6:3, 6:7(4), 6:2
Yannick Hanfmann (német, Q) – Marco Cecchinato (olasz) 6:4, 4:6, 6:3
Borna Coric (horvát, 15.) – Roberto Cartables Baena (spanyol) 7:6(3), 6:1
Marozsán Fábián (magyar, Q) – Carlos Alcaraz (spanyol, 2.) 6:3, 7:6(4)

Forrás: ATP / MTI