Szenzációsan játszott a férfi kézilabda-válogatott

Csoknyai István szövetségi kapitány szerint szenzációsan játszott a magyar férfi kézilabda-válogatott, ennek köszönheti 32-26-os győzelmét Katar ellen a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

A sokat kritizált lebonyolítás miatt a csapatoknak kevesebb mint 24 órájuk volt regenerálódni a vasárnapi – egyaránt győztes – mérkőzésüket követően, így a fáradtságból adódóan a megszokottnál több hibára lehetett számítani.

Valero Rivera, a négy évvel ezelőtt világbajnoki ezüstérmes közel-keletiek spanyol szövetségi kapitánya már a negyedik percben időt kért, mert a magyarok remekül kezdték a meccset (3-0). Csapata rendezte a védekezését, több mint hat percig nem kapott gólt, így felzárkózott (4-3). A magyar válogatott taktikus támadójátékkal és szigorúbb védekezéssel reagált, ismét lendületbe került (7-4), és egy ideig magabiztosan tartotta három-négygólos előnyét.

A folytatásban Katar megint védekezést váltott, ennek ellenére a hajrá a magyaroknak sikerült jobban, a szünetben 16-11-re vezettek, ám sérülés miatt elveszítették egyik legjobbjukat, a jobbátlövő Balogh Zsoltot.

A második félidőt is bátor, eredményes játékkal kezdték a magyarok

A szélekről és a belső posztokról is hatékonyan lőttek. Mikler Roland remek kapusteljesítménye ellenére védekezésben ismét adódtak problémák, és a csapatnak az első félidőhöz hasonlóan ebben az időszakban is sok időt kellett emberhátrányban töltenie. Az ellenfél egy 3-0-s sorozattal felzárkózott, ezért Csoknyai István szövetségi kapitány időt kért.

Bodó Richárd

A 43. percben a harmadik kiállítása miatt piros lapot kapott a katari Vadzsdi Szinen, aki addig mind az öt lövését gólra váltotta. Valero Rivera kapust cserélt, de ez sem segített, mert a magyarok ezúttal minden változásra, nehézségre gyorsan és jól reagáltak, így remek teljesítménnyel, a vártnál magabiztosabban győztek.

A legeredményesebb magyar játékos, a mérkőzés legjobbjává választott Lékai Máté volt öt góllal. A katariaknál Frankis Marzo és Vadzsdi Szinen egyaránt ugyancsak öt-öt alkalommal volt eredményes.

A magyar kapusok közül Mikler Roland 26 lövésből ötöt, Székely Márton hétből kettőt védett.

Férfi kézilabda-világbajnokság, csoportkör, 3. forduló:

Magyarország-Angola 34-24 (18-8)
Koppenhága, játékvezetők: Kolahdouzan, Mousavian (irániak).
Magyarország: Ancsin 2, Balogh 4 (1), Bánhidi 2, Bodó 3, Bóka 5, Császár 4 (2), Hornyák 2, Ilyés, Jamali 4, Juhász 3, Lékai 2, Ligetvári 1, Mikler, Nagy 1, Sipos 1, Székely.
Angola: Almedia, Chicola, Ferreira 5 (2), Gouveia, Hebo 3, Lopes, Maneco 3, Muachissengue, Nascimento 2, Pascoal 1, Pedro, Pestana 4, Quitongo 2, Sibo 2, Tati, Teca 2.

Bizonytalan Balogh Zsolt további játéka

Bokasérülése miatt bizonytalan Balogh Zsoltnak, a magyar férfi kézilabda-válogatott átlövőjének játéka a német-dán közös rendezésű világbajnokságon.

A magyar szövetség közleménye szerint a MOL-Pick Szeged játékosa “enyhe részleges bokaszalag-sérülést” szenvedett a Katar ellen 32-26-ra megnyert hétfői összecsapáson.

Az ultrahangvizsgálat szerint törés nincs, a sérült boka terhelhetősége a következő napokban derül ki – idézték Erdélyi Gábor csapatorvost. A gyógyulási időről biztosat még nem lehet mondani, de az egészségügyi stáb megkezdte a jobbátlövő komplex kezelését – írták.

A 29 éves kézilabdázó bal bokája az első félidő végén egy leérkezésnél aláfordult és bedagadt.

Ilyés Ferenc kapta a sárga lapot, mellette Balogh Zsolt. Fotó: MKSZ

Minden mérkőzésen vannak holtpontok

Csoknyai István szövetségi kapitány szerint szenzációsan játszott a magyar férfi kézilabda-válogatott, ennek köszönheti 32-26-os győzelmét Katar ellen a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hétfőn.

“Nagyon kevés időnk volt felkészülni, de ezt jól használtuk ki, és végül egy nagyon fontos győzelmet arattunk. Végig uraltuk a mérkőzést, az elejétől kezdve vezettünk, támadásban és védekezésben is szenzációsan játszott a csapat”

– nyilatkozta a koppenhágai mérkőzés után az MTI-nek az edző.

Hozzátette, a védelem végig stabil volt, a kapusok jól segítették a védekezőket, hatékonyan dolgoztak össze, és amikor némileg megakadt a csapat lendülete, mindig volt egy ember támadásban, aki vállalta a felelősséget, ebben Lékai Máté járt az élen, aki fontos gólokat lőtt.

Csoknyai úgy fogalmazott, minden mérkőzésen vannak holtpontok, de ma sikerült átlendülniük ezeken.

“A szurkolótáborunk végig biztatott bennünket, és azt gondolom, szép délutánt szereztünk nekik és magunknak. Lépésről lépésre megyünk előre, ma pedig nagyon fontos lépést tettünk meg. Bízom benne, hogy Egyiptom ellen ugyanilyen játékot produkálunk, az a meccs hasonlóan nehéz lesz” – vélekedett a kapitány.

Lékai Máté (b) és a katari Amin Zakkar összecsapása. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Lékai Máté hat lövésből öt gólt szerzett hétfőn, mégis úgy fogalmazott, nem teljesen elégedett a teljesítményével, mert az első félidőben volt egy amatőr hibája.

“Az a legfontosabb, hogy nyertünk, de még semmit nem értünk el, messze vagyunk még attól, hogy elérjük a céljainkat. Ez egy győztes meccs volt, semmi több. Bízom benne, hogy Egyiptom ellen még jobban fogunk játszani, alaposan fel kell készülnünk”

– mondta a Telekom Veszprém irányítója.

Hozzátette, az egyiptomi csapatnak több jó játékosa van, mint a katarinak, ezért vélhetően jobban tudják alkalmazni a rotációt, frissebbek lesznek, ráadásul szünnap után találkoznak velük.

“Az egy élet-halál meccs lesz, hiszen ők is tudják majd, miről fog szólni” – fogalmazott.

Nagy László mindhárom lövését gólra váltotta

Nagy László elmondta, az a legfontosabb, hogy a vasárnapi siker után ezúttal is magabiztos győzelmet arattak. Szintén fontosnak tartja, hogy a kisebb-nagyobb sérüléseket átvészeljék, és mindenki szinte százszázalékos formában várja a következő mérkőzést.

A magyar csapat gyorsan és jól reagált az adódó nehézségekre, például a kiállításokra, Balogh Zsolt bokasérülésére, és arra is, amikor az ellenfél védekezést váltott. Utóbbiról a Veszprém jobbátlövője úgy vélekedett, hogy bár nem sok idő volt felkészülésre a világbajnokság előtt, szerencsére jól felismerik ezeket a szituációkat. Ráadásul a szakmai stáb tagjai rengeteget videóznak, utána pedig a csapatnak is megmutatják a felvételeket.

“Eddig az akadályokat, Argentína kivételével, sikeresen vettük, mérkőzésről mérkőzésre jobb teljesítményt nyújtunk, jó periódusban vagyunk, ezen az úton szeretnénk haladni tovább”

– mondta a 203-szoros válogatott játékos az MTI-nek.

Nagy László és Kamal Aldin Malla

A csapaton belül jó a hangulat, ami hozzájárul ahhoz, hogy minden mérkőzésen tudásuk legjavát nyújtsák a játékosok – tette hozzá.

“Többször is bemutattuk, hogy képesek vagyunk erre. Minden győzelemből erőt kell merítenünk és el kell raktároznunk a pozitívumokat. Ezek segítségével kell a fáradtságot feledtetni. Ha fejben képesek vagyunk legyőzni a fáradtságot, akkor fel tudjuk venni a versenyt a további ellenfeleinkkel is”

– magyarázta Nagy László, aki hétfőn mindhárom lövését gólra váltotta.

A magyar válogatott a D csoportban pénteken 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával, vasárnap 34-24-re legyőzte Angolát, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek jövő tavasszal a selejtezőtornákon.