Története során először a Ferencváros nyerte a női vízilabda Magyar Kupát

Története során először a Ferencváros nyerte a BENU női vízilabda Magyar Kupát, miután a szombati döntőben 9-5-re legyőzte az UVSE-t a Komjádi Uszodában.

Az első negyedben a Gerendás György edzette, első fináléját játszó zöld-fehérek vízilabdáztak pontosabban, de mindkét csapat nehezen bírt a másik fél kemény védekezésével

A második felvonás nagy részében sem potyogtak a gólok, a hajrában azonban már többször kellett kihalászniuk a kapusoknak a labdát a hálóból: a nagyszünetben Leimeter Dóra szerencsés találatával eggyel a Ferencváros állt jobban.

A második félidőben Leimeter újabb góljával növelte előnyét a népligeti együttes, amely a harmadik negyedben el is húzott fővárosi riválisától, így nyugodtan várhatta az utolsó felvonást. Ez – hiába küzdött az UVSE – már nem hozott újabb fordulatot, így az FTC az ötéves női szakosztály története során először Magyar Kupa-győztes lett.

Gerendás György, az FTC vezetőedzője

„Amikor a Fradiba jöttem, egy meggondolatlan, szokásos hülye pillanatomban azt mondtam, ahol vagyok, ott mindig nyer valamit a csapat. A fiúk megtették, most már a lányokon volt a sor – nagyon örülök, hogy sikerült. Jól védekeztünk, nyilván segítségünkre volt az is, hogy az UVSE jobbik centere hiányzott, ez némiképpen megkönnyítette a dolgunkat. Az ellenfél sokáig ott loholt a nyakunkon, de amint úgy igazán összeállt a védekezés, kimagasló lett a kapusteljesítmény, jöttek a blokkok, elkezdett minden működni, az UVSE nem tudott gól szerezni. Így el mondható, hogy nyugodt lett a vége.”

Benczur Márton, az UVSE vezetőedzője

„Először is szeretnék gratulálni a Ferencvárosnak, eredményesebben játszott, megérdemeltem nyerte meg a kupát. Viszont azt el kell mondanom, hogy ha a ziccereink felét belőjük, akkor fordított számokat is láthatnánk a táblán. Azt nem gondoltam, hogy irányítani tudjuk majd a meccset, viszont így is büszke vagyok a csapatra, a lányokra. Az esetek nagy részében nem azt lőttük, amit megbeszéltünk, tanulunk belőle, s megyünk tovább. Rendszeresen lesajnálnak minket, és persze tiszteletben tartom mindenki véleményét. de aki értő szemekkel nézte ezt a találkozót, az nem téveszti meg a négygólos különbség.”

BENU női Magyar Kupa, döntő:

FTC-Telekom Waterpolo – UVSE 9-5 (2-1, 2-2, 4-1, 1-1)
Gól:
 Farkas, Pőcze és Leimeter 2-2, Máté, Dömsödi és Tóth 1-1, illetve Szegedi 2, Faragó, Hajdú, Szücs 1-1.

Forrás: MVLSZ / MTI – Kiemelt kép: Kovács Anikó/MVLSZ

BENU férfi vízilabda MK: sorozatban ötödször a Ferencvárosé a trófea