Kerítésen túl
Van, aki semmit nem szégyell? Bóka János nettó hablatya
Miközben szinte a fél világ felháborodott a magyar kormány a civilek és a sajtó elleni újabb támadásán, Bóka János európai ügyekért felelős miniszter Brüsszelben sajtótájékoztatón igyekezett magyarázni a döntést és ehhez bevetett mindent, csak az igazságot kerülte.
Csak nem?
Magyarország meg szeretné erősíteni a civil szervezetek európai uniós finanszírozásának átláthatóságát ugyanis alapvető félreértés van a civil szervezetek demokratikus társadalomban betöltött szerepével kapcsolatban
– jelentette ki Bóka János miniszter Brüsszelben kedden. A tagállamok uniós ügyekkel foglalkozó minisztereinek tanácskozását követően a miniszter közölte, az Európai Unió Tanácsának lengyel elnöksége által előterjesztett, a demokratikus ellenálló képesség európai erősítéséről szóló javaslatot Magyarország és Szlovákia nem támogatta. A szöveg összemossa egyrészt az alkotmányos intézmények és a civil szervezetek helyzetét, másrészt pedig a politikai pártok és a civil szervezetek helyét egy demokratikus társadalomban – jelentette ki.
„Megítélésünk szerint a demokratikus ellenálló képességet az európai intézmények és egyes tagállamok félreértelmezik”
– fogalmazott a miniszter, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy a tagállamok demokratikus intézményrendszerének az erősítése helyett a demokratikus ellenálló képességet valójában a tagállami demokratikus folyamatokba való külső beavatkozás alátámasztására használják fel.
<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, a Truth-on és a Google hírei között is! >>
Pökhendi, mert engedik neki
A civil szervezetek támogatásával és átláthatóságával kapcsolatos, 2020-ban indult, folyamatban lévő kötelezettségszegési eljárással kapcsolatban a miniszter közölte: a vonatkozó törvénymódosítást a magyar parlament 2022-ben elfogadta. Az uniós bizottság azóta nem jelzett olyan további aggályt, amelyet a magyar kormánynak figyelembe kellene vennie, vagy a jogalkotót terheli – mondta.
„Várjuk, hogy ez az eljárás minél hamarabb lezáruljon”
– jelentette ki.
Mintha meg sem történt volna embercsempészek példátlan szabadon engedése
Végezetül elmondta, Magyarország ugyancsak támogatja azt a svéd javaslatot, amely a határokon átnyúló szervezett bűnözést mint biztonsági és jogállamisági kihívást kívánja az Európai Unió napirendjére tűzni. Magyarország is úgy látja, hogy a szervezett bűnözéssel kapcsolatos küzdelem sok területen európai feladat, ideértve például azokat a szervezett bűnözői csoportokat, amelyek az illegális migrációt szervezik az Európai Unió külső határain kívül – tette hozzá nyilatkozatában az európai ügyekért felelős miniszter.
(MTI)
Egyszer volt egy magyar elnökség
Friss
- Gyakornokokat keres a Fidesz-pártalapítvány: havi nettó 450.000 Ft és brüsszeli lakhatás biztosítva
- Dombi János, a Malév volt főpilótája az Air India repülőgépének szerencsétlenségéről
- Ókovács Szilveszter firnyákosan 29 dolgozót rúgott ki az Operából – 30 főtől csoportos a létszámleépítés
- 244 utassal a fedélzetén lezuhant egy Londonba tartó repülőgép
- Nem a tinta, vagy a mondandó fogyott el – Az Erzsébetváros Újság aktuális száma üres címlappal jelent meg
- A kormányközeli német-magyar Georg Spöttle újságíró kapcsolatban állhat az orosz titkosszolgálattal
- Juszt László: már megint blöff, blöff, blöff
- Az új legfőbb ügyész már kinevezése napján ‘jól sepert’ – Frissítve!
- Azért, hogy megvehesse 1.500.- ért a sima lángost a balatoni strandon, egy 4 fős család belépőre cirka 10.000.- forintot kell leszurkoljon
- Lánczi Tamás „szagot fogott”: aha, interjúzgat a Heti Válasz a megtámadott Ukrajna vezetőjével, Volodimir Zelenszkij elnökkel….