Connect with us

Állati

Varangy invázió

Megosztás

Nemcsak a leghülyébb ötletek közt, de a legpusztítóbb ökológiai csapások közt is dobogós annak az ausztrál farmernak a zseniálisnak vélt húzása, aki megelégelvén, hogy cukornád termését éhes bogarak tizedelik, nagy elhatározásra jutott: a termését pusztító bogarak ellen Hawaii-ból importál 102 varangyot.

varangy
2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás

Nemcsak kártékony, de mérgező is

Eközben mérgező beleiknek és nyálmirigyeiknek „köszönhetően”, a belőlük lakmározó madarak, kígyók, dingók és krokodilok ezreinek halálát okozták. A helyzetet súlyosbította, hogy a nőstény varangyok ötvenezer tojást raktak le évente – , nem meglepő, hogy hamarosan kiszorították a nyulakat a szigetről, a kontinens legnagyobb kártevőivé válva. Vannak azonban őshonos fajok, melyekről azt állítják a téma szakértői, hogy sikeresen ejtik zsákmányul a varangyokat. Például a Fekete Sárkány nevű madár megtanulta, hogy a varangy gyomrát kell célba vennie, így elkerüli annak fején található, mérget termelő nyálmirigyeit.

200 millió varangy, nem semmi

A probléma égető, hiszen szűk négy éve több mint 200 milliósra becsülték a varangy állományt, és noha a probléma megoldását nem sikerült megtalálni, a leleményes ausztrálok szorgalmasan próbálkoznak: mostanában például AUD 50,-/varangy „vérdíjat” tűztek ki rájuk. Sőt, az ország leggazdagabb embere egy korsó sört ajánlott fel mindenkinek, aki leszállít egy halott varangyokkal teli zsákot.

Kapcsolódó: Persze, nem csak növény vagy állat lehet mérgező:

Kollégáit mérgező ápolónő esete Pécsett

Szerző

2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük