Vereség Hollandiától

Kim Rasmussen szövetségi kapitány büszke a magyar női kézilabda-válogatott játékosaira, azzal együtt is, hogy 28-25-re kikaptak a legutóbb ezüstérmes holland csapattól a Franciaországban zajló Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, szombaton Montbéliard-ban.

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re kikapott a legutóbb ezüstérmes Hollandia csapatától a Franciaországban zajló Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában.

A magyar csapat Bíró – Lukács, Kovács, Kovacsics, Mészáros, Háfra, Schatzl hetessel kezdett, védekezésben Planéta váltotta Kovácsot, a találkozó első gólját Schatzl szerezte, az egyenlítő gólt Van der Heijden lőtte Bíró kapujába. A hollandok hálóőre előbb Lukács, majd Háfra próbálkozását hárította, a másik oldalon Bíró is remek védéseket mutatott be. A magyar gólcsendet hét perc után Schatzl törte meg, és ezt követően beindult a magyar gólgyártás, Mészáros beállóból egyenlített, majd Tóth átlövésével vezetéshez jutottak a mieink (4-3).

Tóth kétpercese után emberhátrányban támadhattunk, Kovacsics a léc alá bombázott, de nem sokáig tartott az előny, Dulfer előbb az üres kapuba lőtt, majd magyar labdavesztést követően Van der Heijden volt résen és be is lőtte (5-5). A magyar csapat egy háromgólos szériát produkált, ezzel a mérkőzésen először vezetett három találattal Kim Rasmussen együttese. Miután egyre felzárkóztak a hollandok magyar időkérés következett, a kapuban Kiss váltotta Bírót, aki rögtön egy szenzációs védéssel debütált az Eb-n. Fél perccel a vége előtt holland támadásnál Helle Thomsen is kikérte az idejét, Van der Heijden hetest harcolt ki, Groot pedig nem hibázta el, így 11-11-es félidei eredménnyel mehettek a szünetre a csapatok.

Lukács Viktória góljával folytatódott a második félidő,

Abbingh kapott két percet, de a hollandok emberhátrányban egyenlíteni tudtak (12-12). Kovacsics lövését Wester állította meg, majd Grootot nem sikerült megfékezni, aki megfordította a találkozót. Három gólos holland vezetésnél magyar időkérés következett, segített is, Háfra átlövésből a bal felsőbe talált be (16-18). A magyar csapat tíz percig nem bírt ellépni, a hollandok stabilan tartották a két-három gólos előnyüket. A 49. percben Háfra találatával sikerült feljönni egyre, így Hollandia időt kért (21-22). Tóvizi szabálytalanságát követően hétmétereshez jutottak a hollandok, ám Kiss kivédte Polman büntetőjét, majd Kovacsics egyenlített.

Nem sokáig tartott az örömünk, rossz csere miatt Pálos-Bognárt is kiállították, így ellenfelünk ki is használta a kettős emberelőnyét (22-24). Hárommal vezetett Hollandia, amikor Kim Rasmussen kikérte az idejét. Ekkor a hollandok már egy 4:0-ás sorozatnál jártak, ráadásul Háfrát ki is küldték két percre. Kovács még szépített egyet, majd Schatzl szélről gyönyörű gólt lőtt. A magyar csapat három gólos vereséggel mutatkozott be Hollandia ellen.

Háfra Noémi. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kim Rasmussen a vereség ellenére büszke a játékosaira

“A torna egyik esélyesével játszottunk, és ellenfelünk jobban jött ki a fontos helyzetekből. A vereség miatt csalódottságot érzek, de mennünk kell tovább. A lányokra viszont nagyon büszke vagyok, mert a lehető legjobb teljesítményt nyújtották” – nyilatkozta a lefújás után a dán edző.

A magyar együttes az első félidőben három góllal is vezetett, a szünetben 11-11, majd az ötvenedik percben 22-22 volt az állás, de ekkor a hollandok több mint egy percig kettős emberelőnyben kézilabdázhattak, és egy 5-0-s sorozattal eldöntötték a meccset.

Kovacsics Anikó csapatkapitány azt mondta, a világ egyik legjobb csapatával szemben sokáig azt játszották, amit terveztek, és a második félidő közepéig jól összpontosítottak.

“Akkor sajnos könnyű gólokat engedtünk az ellenfelünknek, illetve védekezésben már nem lépegettünk ki az emberekre, visszahúzódtunk hat méterre. Továbbra is van esélyünk a továbbjutásra, ezért a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk”

– mondta a Ferencváros irányítója, aki hat lövésből három gólt szerzett.

Tóth Gabriella közölte, volt esélyük a győzelemre, sokáig tartották a lépést ellenfelükkel, de végül nem jártak sikerrel, ezért mindenki csalódott.

Talán egy kicsi fáradtság is volt rajtunk. Amiket megbeszéltünk, a hajrában már nem igazán tudtuk megvalósítani. Alaposan felkészültünk rájuk, de sajnos lankadt a figyelmünk. Védekezésben és támadásban is találhatunk jót és rosszat, a hibákat a következő meccsig ki kell javítanunk, hogy győzni tudjunk”

– mondta az Érd irányítója, aki mindkét lövését gólra váltotta.

A hollandok szövetségi kapitánya, Helle Thomsen úgy fogalmazott, nagyon nehéz volt a mérkőzés, mert a magyar válogatottnak remek edzője és kiváló játékosai vannak.

“Nagyon jó második félidőt produkáltunk, a magyaroknak viszont nem sikerült jól a szünet utáni időszak, így értékes két pontot szereztünk.”

Lois Abbingh felidézte, hogy nem kezdtek jól, mert az első meccsek mindig egy kicsit nehezebbek, és eleinte megérezték két beállójuk, Yvette Broch és Danick Snelder hiányát, de végül kiváló kapusteljesítményüknek köszönhetően győzni tudtak.

Női Európa-bajnokság, C-csoport, 1.forduló:

Hollandia-Magyarország 28-25 (11-11)
Montbéliard, 3500 néző, v.: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
Hollandia: Wester, Duijndam (kapusok), Abbingh 3 (1), Amega, Bont 3, Dulfer 5, Freriks, Groot 3 (1), Kramer 2, Malestein 1, Polman 3, Rozemalen 1, Smeets 1, Van 5, Visser 1.
Magyarország: Bíró – Lukács 3, Kovács A. 5, Kovacsics 3, Mészáros 1, Háfra 5, Schatzl 4, cserék: Planéta, Tóth G. 2, Pálos-Bognár, Tóvizi 1, Lakatos, Kazai 1.

Nerea Pena nyolc lövésből hét gólt szerzett. Fotó: Uros Hocevar / kolektiff

Spanyol siker a magyar csoportban

A magyarokkal azonos csoportban szereplő spanyol válogatott magabiztosan legyőzte a horvát csapatot

C csoport (Montbéliard):

Spanyolország-Horvátország 25-18 (15-5)
Gól: Nerea Pena 7, Gonzalez Alvarez 5, Lopez Jimenez 4, Gutierrez Bermejo 3, Garcia Avila 2, Martin Berebguer 1, Almudena Rodriguez 1, Ana Martinez 1, Valdivia Monserat 1, ill. Ivana Dezic 4, Ana Turk 3, Ana Debelic 2, Paula Posavec 2, Dora Krsnik 2, Valentina Blazevic 1, Marina Glavan 1, Katarina Jezic 1, Larissa Kalaus 1, Kristina Plahinek 1.

A magyar válogatott hétfőn 18 órától Horvátország ellen folytatja szereplését az Európa-bajnokság csoportkörében, majd szerdán 21 órától Spanyolországgal játszik. A négyesből az első három jut tovább a középdöntőbe.

Forrás: MKSZ/MTI