Connect with us

Ez a nap

Vietnamban is reklámozzák az új magyar bevándorlási bizniszt

falusi szálláshely? lenyulható pénz
Megosztás

Egy májusi délelőttön csaknem kétszáz érdeklődő érkezett Hanoi egyik hoteljébe, a „Magyarország – bejárat Európába” című rendezvényre. A háromórás program alatt egy vietnami cég azt mutatta be, hogyan lehet magyar tartózkodási engedélyhez jutni ingatlanbefektetés segítségével. A rendezvény sikeres volt, „sok befektető regisztrált a programra” – írta később a cég a Facebook-oldalán.

A májusi rendezvényt szervező cég, a Bac Son Overseas Property (BSOP) nem csinál titkot abból sem, hogy a bemutatón ismertetett konstrukciót a tavaly felfüggesztett, sok bírálatot kapott letelepedésikötvény-program alternatívájának szánja. „A letelepedési-kötvényprogramot 2017 márciusában lezárták, így más módot kellett találnunk arra, hogy a vietnamiaknak új magyarországi lehetőségeket nyújtsunk. Ez az ingatlanbefektetési program” – írja honlapján a BSOP, annak ellenére, hogy a két lehetőség között több lényeges különbség is van.

2013 és 2017 között a Rogán Antal által kezdeményezett kötvényprogramon keresztül állampapír vásárlásért cserébe szerezhettek letelepedési engedélyt külföldiek. A számos korrupciós és biztonsági kockázatot felvető programot tavaly felfüggesztették, a 2019-es költségvetési törvény pedig arra utalt, hogy a kötvényprogramot jogilag is megszüntetik, de a jelek szerint ez nem jelenti a magyar papírokkal való üzletelés végét – írja a Direkt36.

Vietnamban több cég kínál magyar papírokat ingatlanbefektetőknek

Vietnamban a BSOP mellett több cég is kínál magyar papírokat ingatlanbefektetőknek, köztük két olyan is, amelyek a lefújt állami kötvényprogramban is benne voltak. Két hónapja pedig Kínában jelentek meg hirdetések egy új, ingatlanalapú bevándorlási lehetőségről.

A vietnami hirdetésekre a Belügyminisztérium azt reagálta a Direkt36-nak, hogy a „reklámozott program egész egyszerűen nem létezik”, és a „magyar kormány semmiféle ingatlanalapú programot nem indított”. A BSOP nem válaszolt a kérdéseinkre. Az ingatlanbefektetési lehetőséget hirdető másik cég, a korábban a kötvényprogramban is részt vevő Innozone Holdings Ltd. tulajdonosa, Földvári Gábor azt mondta a Direkt36-nak, hogy ők nem állami programot reklámoznak, hanem azzal kísérleteznek, hogyan lehet a törvény által kínált lehetőségeket kihasználni.

A vietnami hirdetések azt írják, hogy az ingatlanbefektetési bevándorlást a 2007-es, külföldiek tartózkodását és beutazását szabályozó törvény teszi lehetővé. Eszerint a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal többféle indokkal – többek között a tanulmányi, munkavállalási vagy kutatási céllal – adhat tartózkodási engedélyt külföldieknek. Ezeken felül azonban „egyéb célból” is lehet tartózkodási engedélyt kapni.

Van több fontos különbség a letelepedésikötvény-program és az ingatlanbefektetőknek hirdetett lehetőség között

Előbbi résztvevői egyből letelepedési engedélyt kaphattak (amely határozatlan idejű tartózkodásra jogosít), míg ingatlanbefektetéssel maximum öt évre szóló, egyéb célú tartózkodási engedélyt lehet szerezni. A befektetők ezzel munkát nem vállalhatnak, de szabadon mozoghatnak a Schengen zóna országaiban, és három év magyarországi tartózkodás után letelepedési engedélyt is igényelhetnek.

Ha valaki a magyar ingatlanbefektetést választja, az Innozone összeköti a befektetőt egy ingatlanközvetítő céggel, és 55-65 ezer euró ügyvédi díjért pedig vállalja a magyar tartózkodási engedéllyel kapcsolatos ügyintézést (ha nem sikerül tartózkodási engedélyt szerezni, az összeg nagy része visszajár a befektetőnek).

(Forrás: Direkt36)

Kapcsolódó:

Ön tudja már, mennyit bukott a letelepedési kötvényeken?

A Fidesz-közeli offshore cégek 165 milliárdot kaszáltak az állami migráns-betelepítő kötvényeken

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük