Connect with us

Bulvár

Kösse fel a textilt, ha ezután értelmezni szeretné az Országos Meteorológiai Szolgálat hőségriadóját

Megosztás

Megszűnik az Országos Meteorológiai Szolgálatnál a hőségriadó, de kinek jó ez

Published

on

Megosztás

Mostantól az Országos Meteorológiai Szolgálat magas hőmérsékletre vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést ad ki, ha a napi középhőmérséklet legalább egy átlagos magyarországi megyének megfelelő területen 25 és 27 fok között várható. Második szintű figyelmeztetést adnak ki, ha a napi középhőmérséklet legalább egy átlagos magyarországi megyének megfelelő területen 27 és 29 fok között várható. A figyelmeztetés legmagasabb szintje pedig akkor lép érvénybe, amikor a napi középhőmérséklet legalább egy átlagos magyarországi megyének megfelelő területen 29 fok fölött várható, eddig világos?

Beütött a fideszes bikkfanyelv?

Milyen egyszerű is volt eddig, ha jött a kánikula, kiadták a hőségriasztást, és az ember már  a címből eltudta dönteni mi vár rá mit tegyen. Nos ahogy pestesen mondták egykor,

„ennek annyi meg egy Babi”

Most tehát a az áldott hőségriasztás is Bambi sorsára jut, az az lassan rá terül a feledés jótékony(?) homálya. A magyarázat pedig egy értelmetlen fontoskodáa, ami több zavarat szül majd mint egyértelműséget.

Nyunyóka újra töltve

Úgy látszik legalábbis a nyári időszakra Müller Cecília országos tisztifőorvos, ismét igyekszik berágni magát a nappalijainkba.

„Az egyértelmű és egységes kommunikáció jegyében az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelző rendszerében a figyelmeztető előrejelzéseket ezentúl a HŐSÉG helyett MAGAS KÖZÉPHŐMÉRSÉKLETRE adjuk ki. A változás annak érdekében történt, hogy egyértelműsítsük, hogy a HŐSÉGRIASZTÁST Nemzeti Népegészségügyi Központ vezetője, az országos tisztifőorvos rendeli el figyelembe véve az OMSZ előrejelzéseit, veszélyjelzéseit.”
számunkra érthetetlen az eddig jól működő tájékoztatási hang megváltoztatása, egy sokkal bonyolúltabb rendszerbe foglalása, csak azért , – más megfejtésünk ugyanis nincs-, hogy egy állami főhivatal tovább fontoskodhasson.
Jól jegyezze meg,:
a mai naptól  az Országos Meteorológiai Szolgálat nem ismeri azt a szót, hogy „hőség”, csak a sokkal egyértelműbb (?) „magas középhőmérséklet” kifejezést.

Szerző