Budapesti hétköznapok
Januárban köszönjön el a 6-os villamostól
A 4-es-6-os villamos a világ egyik legszebb és leghosszabb az egész várost átszelő „viszonylata.” A járat karbantartása a hatalmas terhelés következtében ismét már nem először szükségessé vált.
A mi villingerünk!
„A 4-6-os járat különleges szerepet tölt be Budapest közlekedésében és városképében. A villamos meghatározza a Nagykörút arculatát, a Nagykörút pedig Budapestét. Ez a világ legforgalmasabb villamosvonala, mely közel 220 000 utast szállít naponta.(…) Akárhogy is, a budapesti 4-6-os vonal legendává vált, legek halmaza lett: legforgalmasabb, leghosszabb, legdrágább. A város közlekedésében betöltött kulcsszerepén kívül pedig fontos társadalmi, kulturális és politikai szereplővé is vált.(Fent és lent.)
Éjszakai karbantartás
Karbantartás miatt pótlóbusz több éjszakán át januárban – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a 6-os villamos helyett január 2-án éjszaka, keddről szerdára virradóan, továbbá január 8-tól 11-ig, 15-től 18-ig, 22-től 25-ig és 29-én éjszaka pótlóbusz jár karbantartás miatt.
A munkák a hétvégét nem érintik, péntekről szombatra, szombatról vasárnapra, valamint vasárnapról hétfőre virradó éjjel a villamosok járnak majd – tették hozzá.
A 931-es pótlóbuszra a kialakított járdaszigetek helyett a közút mellett kijelölt autóbusz-megállóhelyeken lehet fel- vagy leszállni – írták, azzal együtt, hogy a járat a Széll Kálmán tér felé nem áll meg a Margitszigetnél.
Szerző
Friss
- Nyáresték és művészek a Szent István Parkban
- Azért ez már több mint túlzás, miniszterelnök úr!
- Bruck András: a Padányi ügy és Magyar Péter magyarázata
- Saját logós titokzokni, naptej, úszógumi, CPAC – A kapocs köztük az Alapjogokért Központ és a pénzforrás
- Nagy Mártonék benézték -félreértették?- Brüsszel jelzését: nem lezárják, csak átmenetileg szüneteltetik az eljárást Magyarországgal szemben
- LMBTI és Magyaroroszág, az EU szemszögéből
- Véget ért a tízperces leállás Budapesten
- Az Origo-tól távozó újságíró: ‘…baloldali és liberális „jóakaróimnak” üzenem, hogy egy percre sem dőlhetnek hátra…’
- Magyar halállista élén Orbán Viktor – Ítélet
- Pikó András: ‘Vitályos Eszter, a zsírra szállt por nagy szakértője saját városa ellen uszít’