Kereszt-sztori 2.0 – Visszaszólt az igazgató az államtitkárnak, sebtiben kirúgták
Megosztás
Novemberben éles vita alakult ki Menczer Tamás külügyi államtitkár, a körzet országgyűlési képviselője és a Duna-Ipoly Nemzeti Park korábbi igazgatója, Füri András között arról, hogy kell-e ismét fakereszt a Nagy-Szénásra.
Novemberben éles vita alakult ki Menczer Tamás külügyi államtitkár, a körzet országgyűlési képviselője és a Duna-Ipoly Nemzeti Park korábbi igazgatója, Füri András között arról, hogy kell-e ismét kereszt a Nagy-Szénásra-írja a hvg.
A vita lezárása
2024 első napjától új vezetője van a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnak Selmeczi-Kovács Ádám személyében, aki – természetvédelmi őrként, illetve tájegységi osztályvezetőként – másfél évtizede dolgozik az Igazgatóság kötelékében – derült ki a Nemzeti Park (DINPI) Facebook bejegyzéséből.
Visszanéző
Bár indoklás a bejegyzésben nincs, korábban a hvg.hu írt arról, hogy éles vita alakult ki Menczer Tamás külügyi államtitkár, a körzet országgyűlési képviselője és a Duna-Ipoly Nemzeti Park korábbi igazgatója, Füri Andrásközött. Az államtitkár szeretné, ha újra felállítanák a Nagy-Szénáson augusztusban felgyújtott keresztet, Füri viszont ezt ellenezte.
Füri a Facebookon korábban azzal érvelt, „a természet Isten Temploma, melyben vannak Szentély területek.” Szerinte ilyen a fokozottan védett hely Kis- és Nagyszénás hegycsoport, ahol elsődleges cél a természet sokféleségének, a teremtett világnak védelme. „Minden más csak ez után következhet!”
Menczer a „körzet fura ura”
Az államtitkár egy korábbi posztjában a nemzeti park fura urának nevezte Fürit, pedig ez a menevezés rá inkább illik, hiszen például a 2018-as választási kampányba még mint a külügyi tárca kommunikációért és parlamenti koordinációért felelős helyettes államtitkára. erre ragadtatta magát:
Köremailt küldött a magyar külképviseleteknek, hogy a kampány segítése érdekében gyűjtsenek negatív nyilatkozatokat menekültekről – beilleszkedési problémáikról, oktatási nehézségeikről és no-go zónákról –, és olyan külföldön élő magyarokról, akik beszélnének negatív tapasztalataikról