Sport
Budapestre jönnek a vizek királyai – Rövidpályás úszó-világbajnokság
December 10-én rajtol a budapesti Duna Arénában a rövid pályás úszó-világbajnokság, melyen indul majd a sportág több királya így Léon Marchand és a magyar Kós Hubert is.
A hazai rendezésű csúcsesemény legnevesebb hazai résztvevője az olimpiai bajnok Kós Hubert lehet. Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő klasszis nemrég egy kisebb sérülést szedett össze, de már teljes értékű munkát végez.
Kós sérülése
„Már a kezem sem hátráltat, amit sajnos csúnyán megégettem még szeptemberben, szerintem jobban, mint azt a lazacszeletet, amit a srácokkal próbáltunk megsütni”
– idézte az olimpiai bajnokot a magyar szövetség hétfői közleménye.
Szántó Dávid, a szervezőbizottság operatív vezetője kiemelte, egyre gyorsabban fogynak a belépők az eseményre, az utolsó szektorokat nyitják már meg a jegyvásárlók előtt.
Hozzátette, a vb-n az előzetes regisztrációk alapján több mint 180 ország versenyzőinek a részvétele várható.
Az eseményre már több világnagyság jelezte érkezését, köztük a párizsi olimpia legnagyobb sztárja, Léon Marchand, aki négy aranyat nyert a számára hazai játékokon. A 22 éves francia úszónak kellemes emlékei lehetnek a Duna Arénáról, itt robbant be a világelitbe a 2022-es nagymedencés világbajnokságon.
<<< Olvass minket a Google hírei között is! >>>
… mert mindenki lehet önkéntes!
Találkozzunk az úszó világbajnokságon!
Várunk Téged is: MTSE Önkéntes és Fenntarthatósági Irodája.
Szerző
Friss
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett
- Rogán-válasz a gyémántos táska-sztorira: ‘…nagy bátorság egy kismamát ócsárolni!’
- Bíróság: Marine Le Pen bűnös közpénzek sikkasztásában – Ez politikai karrierje végét jelentheti, de Orbán kiállt mellette
- Ki itt a hülye? – Magánlevél a választókhoz bizonyos közügyek tárgyában
- Lázár János, a fideszes reklámfiú
- Ahol valódi és szükséges a szuverenitásvédelem – Grönland ismét beintett Trumpnak
- A kettlebell (oroszul: гиря) ugrott, Orbán Trump-kollégája a golfot favorizálja – Lesz miniszterelnöki ‘sportszakváltás’?
- Ma Fidesz-szülinap van, méghozzá a 37. – Ön mit adna, vagy üzenne nekik?
- Trapézlemez típusok és felhasználásuk: mire figyelj vásárláskor?
- A városvezetés sikerpropagandájától még egyetlen éhes ember sem lakott jól – 150 vendég a debreceni civilek ételosztásán