Sport
Nemzetek Ligája: török-magyar osztályozó – Bizakodjunk, hogy nem ez lesz az új Mohács
A magyar labdarúgó-válogatott a törökökkel játszik oda-visszavágós párharcot a Nemzetek Ligája A divíziójának osztályozóján. Az európai szövetség nyoni székházában tartott pénteki sorsoláson kiderült, hogy a párharc első mérkőzését a B divízióból érkező törökök otthonában rendezik március 20-án. Ez lesz a magyar válogatott történetének 1000. fellépése.
Legutóbb a 2020/21- évadban játszottunk velük és győztünk
A visszavágóra három nappal később kerül sor. Az A divízió csoportharmadikja a B divízió csoportmásodikja közül kaptak ellenfele. A két csapat a Nemzetek Ligája 2020/21-es szezonjában is találkozott egymással, akkor magyarok – a koronavírus járvány közepette – zárt kapuk mögött idegenben, Szoboszlai Dominik szabadrúgásgóljával 1-0-ra nyertek, míg hazai pályán, szintén nézők nélkül Sigér Dávid és Varga Kevin góljaival tartották otthon a három pontot. Idén márciusban, barátságos mérkőzésen a Puskás Arénában Szoboszlai büntetője döntött.
„Őszintén szólva egyetlen csapat volt a négyből, amelyet szerettem volna elkerülni, és az éppen a török válogatott”
– idézte az MLSZ honlapja Marco Rossi szövetségi kapitányt. – Nem azért, mert a többi lehetséges ellenfél gyengébb lenne, de a törököket jól ismerjük, és tudom, hogy mennyire jó csapatuk van, főképp idegenben vár ránk nagyon kemény mérkőzés. Idén felkészülési mérkőzésen már összecsaptunk, a Nemzetek Ligájában pedig négy éve játszottunk egymással.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
„Nem vagyunk a párharc favoritjai, de a törökök sem”
A Nemzetek Ligája-meccseink már nagyon régen voltak, ezért nem érdemes különösebb következtetéseket levonni belőlük, az idei felkészülési mérkőzésen pedig láthattunk, hogy a törököknek sok nagyon tehetséges fiatal játékosuk van, csapatként és egyénileg is nagyon erősek. A magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető szerint az lehet a kulcs, hogy a válogatott játékosok jó formában érkezzenek meg a márciusi mérkőzésekre, mindenki játsszon a klubjában, és kellő önbizalommal menjenek bele a két találkozóba.
„Nem vagyunk a párharc favoritjai, de a törökök sem, úgy gondolom, 50-50 százalékos továbbjutási eséllyel várhatjuk a két összecsapást”
– jegyezte meg Rossi. Nikitscher Tamás a válogatott legfrissebb tagja azzal kezdte, hogy a törökök nagyon jó játékerőt képviselnek.
„Száztíz százalékot kell nyújtanunk, és a saját játékunkat kell hozni. (…) Szűrőként a stabilitás megadása volt a fő feladatom a válogatottban, remélem, jövőre is bizonyíthatok.”
– nyilatkozta a Kecskemét középpályása az M1 aktuális csatornának. „
Nyonban kisorsolták az A divízió legjobbjai között sorra kerülő negyeddöntő menetét is: a magyarok csoportjában győztes németek az olaszokkal, míg a hollandok az Európa-bajnok spanyolokkal találkoznak.
Szerző
Friss
- Bruck Gábor: örülj, ha nincs igazad – különösen, ha Magyar Péterről van szó
- Nagy Márton kétszer 1 milliárd eurós -8.000 milliárd forintos- beruházást jelentett be: új repülőtér és gyorsvasút
- Budapest-Pride betiltva: ‘a belvárosi útvonalon nem garantálható, hogy 18 éven aluliak ne találkozhassanak a gyülekezési törvénnyel ellentétes magatartással’
- Jeszenszky Zsolt teóriája szerint a Sátán okolható az édesapja elleni merényletért és van ötlete, hogy ki(k) azok
- Esélylatolgatás – Mi várhat a Dobrev-féle Demokratikus Koalícióra
- Megkezdődött a vagyonkimentés – Osztaléklista: kik, mennyit, honnan
- Személyiségelemzés Mészáros Lőrincről a levele (?) alapján
- Hosszú-hétvégi horoszkóp + programajánló előrelátóknak
- ‘Bilincs, bilincs, rács, rács’ – köszönt el Magyar Péter a hozzá nyílt levelet író(?) Mészáros Lőrinctől
- Keddi horoszkóp exrákkal