Connect with us

Kerítésen innen

Rácz András: úgy tűnik, hogy Orbán Balázs doktorija egy beosztottja gépén készült

Rácz András: úgy tűnik, hogy Orbán Balázs doktorija egy beosztottja gépén készült
Megosztás

Orbán Balázsnak nem a 2024-es év második fele lesz a top 180 napja. Kezdődött elhíresült mondásával, miszerint „pont 56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2 és fél évvel ezelőtt, (…) ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett.”, majd folytatódott a „családi legendárium”-fegyver bevetésével és most itt a doktori védés-ügye.

Orbán Balázs „négere”….

Rácz András Oroszország-szakértő több doktori iskolában tanított és volt témavezető is. Közösségi oldalán részletekbe menően felsorolta, hogy mi a gond Orbán mostani fokozatszerzési kísérletével. Péntek esti bejegyzésében további kutakodása eredményét olvashatjuk:

„Orbán Balázs doktorija: úgy tűnik, hogy a tézisfüzet egy beosztottja gépén készült 

Elolvastam az ELTE ÁJK honlapján Orbán Balázs tézisfüzetét (1. hivatkozás). A tézisfüzet ami, ami a doktori védés előtt összefoglalja az értekezés fő mondanivalóját. Úgy tűnik, hogy az anyag nem ő, hanem az egyik beosztottja gépén készült.

  • 1)A kutatási téma „A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései”.

Érdekesség, hogy ezzel a kérdéssel korábban Orbán Balázs soha nem foglalkozott tartósan a saját MTMT-jének tanúsága szerint (2. hivatkozás). Egyetlen egy ilyen témájú cikke van, ezt közösen írta egy Árpási Botond nevű szerzővel (3. hivatkozás) 2023-ban. Nem lényegtelen részlet, hogy a cikkben Árpási első szerző, míg Orbán Balázs csak a második. Tudományos szokásjog szerint az első szerző mindig az, aki a legtöbb, legfontosabb munkát tette bele az adott kutatásba. (Bár természetesen elképzelhető az is, hogy Orbán Balázs csak udvarias volt és az ábécérendben előrébb lévő kollégáját előre engedte a szerzőségben.)

  • 2)A cikkben Árpási Botond neve mellett a következő szerepel hivatkozásként (a cikkben az első jegyzet):

„A szerző politikai tanácsadó, Miniszterelnöki Kabinetiroda. Politológus, politikatudományi alap- és mesterszakos diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerezte 2018-ban, illetve 2021-ben. Egyetemi tanulmányai során az Országos Tudományos Diákköri Konferenciákon munkáival helyezéseket ért el. A politikai vezetéselméleti kérdésekkel foglalkozó írásai megjelentek akadémiai folyóiratokban, illetve könyvfejezet formájában is. gergely.botond.arpasi@mk.gov.hu.”

képernyőkép

Másképp fogalmazva: Árpási Botond konkrétan Orbán Balázs beosztottja (pontosabban, 2023-ban még biztosan az volt.)

  • 3) Itt jön az érdekesség: a tézisfüzetben a fájl tulajdonságaira klikkelve az jön ki, hogy az anyag szerzője Árpási Botond Gergely.

Becsatolom a képernyőképet. (Nem, nem manipulált. Töltsétek le a fájlt, próbáljátok ki nyugodtan. Most, amikor ezt írom, november 22-én este, még ez a helyzet.)

képernyőkép

Innentől ugye két lehetőség van

  • Az egyik, hogy szegény Orbán Balázsnak a Miniszterelnöki Kabinetirodán nincs működő gépe, úgyhogy megkérte egy kollégáját – véletlenül pont azt, akivel a disszertáció témájához leginkább kapcsolódó cikket írta – , hogy hadd üljön oda az ő gépéhez dolgozni, mert a sajátja tartósan üzemképtelen. (Hiába, no, ezek az IT-sek már csak ilyenek, még egy Orbán Balázshoz hasonló potentát sem tudja elérni, hogy működő gépe legyen… mondjuk a külügyet és a Védelmi Ügynökséget érintő hekkelési botrányok után teljesen ezen sem lepődnék meg… 🙂 -de ez mellékszál.)
  • A másik opció ugyebár az, hogy a tézisfüzetet nem Orbán Balázs, hanem ez a bizonyos Árpási Botond Gergely írta a saját gépén, legalább részben.

4.) Ez innentől elég izgalmas kérdéseket vethet fel annak kapcsán is, hogy vajon a disszertációnak ki a tényleges szerzője

Ismétlem: ezzel a konkrét témával Orbán Balázs korábban sosem foglalkozott, kivéve azt az egyetlen cikket, aminek viszont nem ő az első szerzője, hanem ez a bizonyos Árpási Botond.

Nem irigylem az ELTE ÁJK-n a védésre kijelölt bizottsági tagokat, az a helyzet.”

 

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Csak úgy….

Megafon-reakció látatlanban:

Nyitókép: Cseri László

Szerző