Connect with us

Kerítésen túl

Újra támad a ‘boríték-terrorizmus’ – Kisért a múlt?

boríték-terrorizmus
Megosztás

A világ jól emlékszik még a 2000-es évek elején történt ‘boríték-terrorizmus’ idejére, amikor halálos  antrax, közismert nevén lépfene spórákat tartalmazó postai küldeményekkel árasztották el  az Egyesült Államok akkori kormányhivatalait. 

Célkeresztben Alexander De Croo belga miniszterelnök

Mérgező anyagot tartalmaztak azok a borítékok, amelyeket november végén a belga belügyminisztérium, az állambiztonsági hivatal és a miniszterelnöki hivatal címére küldtek – közölte csütörtökön az RTBF közszolgálati média a brüsszeli ügyészség közlésére hivatkozva. Mint írták, a három borítékban sztrichnin tartalmú fehér por volt, amely egy alkaloid, és általában kisméretű rágcsálók ellen használják. Lenyelés esetén halálos is lehet, bőrrel érintkezve pedig irritációt okozhat.

A miniszterelnöki hivatal egyik alkalmazottja kézsérüléseket szenvedett, miután bőre érintkezett a porral. Kórházban orvosi ellátásban részesült

– tette hozzá az ügyészség. Az ügyben egyelőre nem történt őrizetbe vétel, és a nyomozás tovább folyik.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

A ‘boríték-terrorizmus’ kezdete

Október elején, Floridában történt az első megbetegedés, amikor egy 63 éves férfi az anthrax legsúlyosabb válfajában, az úgynevezett belélegzéses lépfenében betegedett meg. A férfi egy nappal később meg is halt. Akkor még nem gyanakodtak terrorista merényletre a hatóságok, ám azóta egyre több helyről érkeznek jelentések gyanús porral teli borítékokról. A pánik már Európára is átterjedt; Svédországban, Franciaországban, Belgrádban, sőt Magyarországon is felbukkantak a gyanús borítékok. Amerikán kívül azonban egyelőre nem történt megbetegedés. Csak később jött rá a világ, hogy a biológiai terrorizmus egy új fajtájával állunk szemben.

 

boríték-terrorizmus

Szerző