Kerítésen innen
A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
Tarr Zoltánnak, a TISZA Párt EP-képviselőjének feleségét valójában vélt politikai meggyőződése miatt rúgták ki, habár felettese érdemtelenségre hivatkozott. Az elbocsátott osztályvezetőt a munkaügyi eljárásban Magyar Helsinki Bizottság képviseli.
Van-e még igazság Magyarországon?
Tarr Zoltán, a TISZA Párt EP-képviselője tavaly év végén hozta nyilvánosságra, hogy a feleségét váratlanul leváltották az Építési és Közlekedési Minisztériumban a minisztériumi osztályvezetői pozíciójáról. Azt állította, a neje fizetését is megfelezték, ráadásul a hírről az Ügyfélkapun keresztül kapott hivatalos iratból értesült, hogy visszasorolták a kormánytisztviselői státuszában. Indoklás elmondása szerint nem volt ellene, ahogy szakmai kifogás sem.
A felmentéséről szóló dokumentum szerint megállapították, hogy Jékely
közösségi médiában megjelenő tevékenysége ellentétes a Kit. 92. §-a szerinti, a kormánytisztviselőre vonatkozó hivatásetikai alapelvekkel, mely olyan politikai állásfoglalásnak minősül, amely tevékenysége megalapozottan kétséget ébreszt a részrehajlástól mentes munkavégzése kapcsán. Ezzel Ön a foglalkoztató kormányzati igazgatási szerv jó hírnevét és a jó közigazgatásba vetett bizalmat súlyosan rombolja
Magyar Péter később egy közleményben írta ki, hogy ezek szerint Jékely Berta húszéves minisztériumi jogviszony után azért vált érdemtelenné, „mert néha lájkolta a férje Facebook-bejegyzéseit”.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Segít a Helsinki Bizottság
Az ellenzéli EP-képviselő neje (ráadásul 2000 óta, és ez a tény sosem volt titok). A minisztérium eljárása egyértelműen jogsértő volt. Éppen ezért nyújtott be panaszt Berta a Magyar Helsinki Bizottság segítségével a Közszolgálati Döntőbizottsághoz. Mint azt a helsinki.hu írja, közszolgaként először ott kaphat jogorvoslatot, és ha nem elégedett a döntéssel, a bírósághoz csak azután fordulhat. Jékely a jogsértés kimondása mellett az elmaradt jövedelme megtérítését és kártérítést is követel.
Civil jogvédő szervezetként nem ez az első ügyünk, amikor valakiket közéleti állásfoglalásuk vagy politikai véleményük miatt bocsátanak el önkényesen. A kölcseys gimnáziumi tanárokat vagy a kollégái mellett kiálló Szert Boglárkát is mi képviseltük, és Bátonyi Péter is a Magyar Helsinki Bizottság ügyfele. A rezsim egyrészt igyekszik megtorolni a bátor kiállást, másrészt visszarettenti azokat, akik tenni akarnak azért, hogy tisztességesebb és igazságosabb országban élhessünk. Biztató, hogy ennek ellenére egyre többen győzik le félelmeiket, és nem nyugszanak bele az igazságtalanságba
– jelentette ki a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje, Győző Gábor, aki Jékely Bertát képviseli a munkajogi eljárásban.
Friss
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani
- Karácsony Gergely: ez nettó hazaárulás!
- Ezért állt le a reggeli csúcsban a 2-es metró
- Fiúk a szélről: Fico és Orbán – Jó étvágyat
- Nagy Ervin: tisztelettel kérdezem, Hankó úr, maguk gyengeelméjűek?