Sport
Kiszállt az „élet ringjéből’ a bokszlegenda, George Foreman
76 éves korában elhunyt a nehézsúlyú bokszlegenda, George Foreman – halálhírét családja jelentette be. A ringben Big George néven ismert amerikai sportoló a sportág egyik legfigyelemreméltóbb és legmaradandóbb pályafutását építette fel: 1968-ban olimpiai aranyat nyert, és kétszer – 21 év különbséggel – megszerezte a nehézsúlyú világbajnoki címet – a másodikkal a történelem legidősebb bajnoka lett 45 évesen.
Legyen könnyű neki a föld!
Foreman profi ökölvívó pályafutása során összesen 76 győzelemmel büszkélkedhet, köztük 68 kiütéssel, ez majdnem kétszerese a világhírű Muhammad Ali eredményének – írja a BBC.
George Foreman 1997-ben vonult vissza a sporttól. A családja péntek este egy Instagram-bejegyzésben így nyilatkozott:
„Megszakadt a szívünk. Jó prédikátorként, odaadó férjként, szerető apaként, büszke nagy- és dédapaként olyan életet élt, amelyet rendíthetetlen hit, alázat és célzatosság jellemez.”
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Életút
Foreman a texasi Marshallban született 1949. január 10-én, és hat testvérével együtt az édesanyjuk nevelte fel a szegregált államban. Abbahagyta az iskolát, rossz társaságba keveredett, az utcai rablásokban vett rész, amelyből a kiutat a ring jelentette. 19 évesen lett aranyérmes az 1968-as mexikóvárosi olimpián, majd profivá vált és 37 egymást követő mérkőzést nyert meg. Pályafutása során mindössze öt mérkőzést veszített el.
1973-ban a jamaicai Kingstonban legyőzte a korábban veretlen regnáló bajnokot, Joe Fraziert. Foreman 1977-ben nyugdíjba vonult, és felszentelt lelkész lett az általa alapított és felépített texasi Úr Jézus Krisztus Egyházában.
(VIA, Blikk)
Szerző
Friss
- Közlöny van róla: a kormány importtilalmat rendelt el a magyar termékeket kitiltó országokkal szemben
- Magyar György: Poltot nem kirúgják, hanem ördögi hatalmi játszma folyik az ügyészség és az Alkotmánybíróság feletti hatalom átmentése érdekében
- Szijjártó a kémvádról: ‘óvatossággal kezelendő ukrán propagandának kell minősíteni’
- Magyar kémeket fogtak el Ukrajnában – állítja az Ukrán Biztonsági Szolgálat
- Az internet még Orbán szigorú ‘nézésére, járására és csípőringására’ sem felejt….
- Pletykásnak tartanak? A horoszkópod megmutatja, hogy jól látják-e…
- Robert Francis Prevost -XIV. Leó- az új pápa
- Németh Szilárd színt vallott: elárulta, mivel tölti éjszakáit….
- Fekete-Győr a Tiszát segítené, de a Kétfarkú Kutyapártnak használ
- Hadházy Ákos: miféle háborúba vezető útra lépett az Orbán-kormány 2023-ban?