Budapesti hétköznapok
A Fidesz legújabb aljas húzása, méghozzá egyházi segédlettel – Nemzeti összetartozás ugyan már

Közeleg június 4. a Nemzeti Összetartozás Napja, vagyis a trianoni szerződés aláírásának évfordulója, amit -mi mást tenne- a Fidesz igyekszik megfúrni legalábbis Zuglóban.

Pitlák és társai
Úgy tűnik, a zuglói Fidesz és a zuglói plébános szerint egy ellenzéki politikus nem része a nemzetnek. Néha meg tud még lepni a Fidesz, bár leginkább csak azzal, hogy milyen kicsinyesek is tudnak lenni- írja közösségi oldalán Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, majd így folytatja: Zuglóban például éppen megakadályozzák, hogy a kerület minden politikai szereplője együtt emlékezzen a trianoni békeszerződés évfordulóján, csak mert nem akarják, hogy én – a kerület országgyűlési képviselője – felszólaljak. Azon a napon, amit ők „nemzeti összatartozás napnak” hívnak. Merthogy én politizálok.
Ja, és akkor inkább ne is legyen közös megemlékezés
Az igazán meglepő húzásuk az volt, hogy ebbe a piti kis játékba bevontak egy katolikus lelkészt, Fülöp Ákos plébánost is. A tervek szerint a Szent István Király templom kertjében lett volna az önkormányzati hivatalos megemlékezés, amire a Fidesz az irántam érzett ellenszenvből nem kíván eljönni. Erre Ákos atya azt közölte:
„az ünnepségnek csak akkor van értelme, ha mindannyian együtt tudunk ünnepelni”,
és ő csak akkor engedi a templomkert használatát, „ha megvalósul a közös ünneplés”. Azt is megírta, hogy én „ott lehetek”, de ha felszólalok, akkor nem járul hozzá a területükön tervezett megemlékezéshez. Ügyes, de aljas húzás: a Fidesz hisztizik, nem jön el, és akkor ne is legyen rendezvény, mert egység nélkül semmi értelme…
Végtelenül szomorú volt látni az elmúlt években, hogyan lett az egyház (akár a katolikus, akár a református felekezet) a politika foglya. Sokszor megírtam már, hogy ilyenkor mindig egy idős lelkésztől hallott mondattal vigasztalom magam:
Isten létezésére az a legerősebb bizonyíték, hogy az egyház túlélte papjait.
Hiszem, hogy ezeket a mai békepapokat (lásd lejjebb. szek.) és politizáló püspököket is túl fogja élni!
Békepapok
A békepapság a magyar kommunista rendszer által szervezett mozgalom volt az 1950-es évektől, amely része volt az egyházak társadalmi befolyásának megtörését szolgáló erőfeszítéseknek a diktatúra évtizedeiben. Az 1950. augusztus 1-jén egy „békegyűlésen” Kádár János irányításával szovjet mintára létrehozott mozgalom célja az egyház megosztása és a hívők elbizonytalanítása volt. Ennek módszere az volt, hogy az uralkodó rezsim a Szentszék befolyási körén kívül eső kulcspozíciókba saját embereit ültette. A rendszer ellenségeinek tekintett papokat pedig nyomás alatt tarthatták azzal a fenyegetéssel, hogy békepappal leválthatók- forrás.
Szerző
Friss
- Csillagjegyek és a hűség sorrendbe szedve
- Van arca hozzá: Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó alapítványa, mint pénz-szivattyú?
- Lázár újrázott: a Turul a mondavilágból eredően a magyar kultúra része, ezért marad – Na és a vonat-mizéria, az is marad?
- Magyar Péter vizes posztja Orbán Viktor mai rádiós észosztása után – A legaszályosabb évek 1900-tól napjainkig
- Ez már a médiahatóságnak is megfeküdte a gyomrát: a kormány túltolta a Voks 2025 „érzékenyítést”
- Orbán-betyár örök szerelmei: Nemzeti Sport, Akasztói Csárda, céges partedli és belül 100 fok, ja és a Piroska és a farkasos népi játék
- Péntek hajnaban is beomlott a MÁV
- Havas Henrik nem cicózott: „ha Varga Judit nem szolga volna, hanem gondolkodó lény, tudná, hogy milyen sorba állt be…”
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. július 4., péntek
- Tényleg ott tartunk, hogy Lázár miniszter első számú teljesítménye a valós idejű vonatinformációk elrejtése?