Budapesti hétköznapok
A Kitörés-túra másnapján
Ahogy arról tegnap is beszámoltunk, a mára sajnos megszokott Kitörésnapi emléktúra napján szélsőjobbosok mellett Budára érkeztek az antifasiszták is. Az Autonómia mozgalom szerint a Kitörés túra egyfajta hidat képez a náci szervezetek és a magyar kormány között.
Moystól, Budaházyig
A túra szervezői szorosan kapcsolódnak a teljes náci spektrumhoz, közülük Moys Zoltán rendszeresen együtt szerepel a terrorizmusért elítélt, majd elnöki kegyelemben részesített Budaházy Györggyel és a Légió Hungária nevű szervezet vezetőivel. A túrát náci honlapok hirdetik, a szervező Börzsöny Akciócsoport többször részesült állami támogatásban, Moys Zoltán médiacége százmilliós állami megrendeléseket kapott – sorolta kifogásait az Autonómia mozgalom közleménye.
Vannak más adalékok is. Moys Zoltánt – aki máskülönben Lezsák Sándor veje – 2023-ban a magyar érdemrend lovagkeresztjével tüntették ki augusztus 20-án. Dokumentumfilmesként a Fidesz által megpuccsolt Színház- és Színművészeti Egyetemen oktat. Tavaly tavasszal a Mi Hazánk lapjának nyilatkozva arról is beszélt, hogy „nem hiszek a demokráciában. Ezt az egész demokráciának nevezett álságos rendszert nem érzem magaménak. Hazugnak tartom az emberi jogokról, a szabad véleménynyilvánításról, a sajtószabadságról, az egyén önmegvalósításáról hirdetett maszlagjait”.
Miközben a Várban regisztráltak a túrázók
Az antifasiszta tüntetők tettek egy kört a budai Várban, majd visszatértek a Széll Kálmán térre. Közben különféle jelszavakat és követeléseket skandáltak: „No pasarán!” (Nem törnek át!), „Hazafelé túrázzatok, mocskos nácik!”, „Alerta, alerta antifascista!” (Riadó, riadó antifasiszta!), „Nácik, nyilasok! Takarodjatok!”, Orbán köszönti a nácikat.
A rendőrség hermetikusan lezárta a vonulás útvonalát, esély sem volt arra, hogy a két tábor találkozzon. A Kitörés emléktúra résztvevői, akik a Tóth Árpád sétányon gyülekeztek, aligha hallottak bármit is a nekik címzett üzenetekből. Nagy volt a nyüzsgés, több ezren vártak a regisztrációra: jóval többen tehát, mint az ellenük tüntetők. Az átlagos túraöltözék mellett – ez volt a jellemző – nem kevesen terepszínű felszerelésben, kisebb csoportok pedig katonai egyenruhában vágtak neki a távnak. Az egyik társaság rohamsisakot viselt. A sorban állók között Budaházy György is felbukkant.
A Kitörés túra deklarált célja, hogy
„megemlékezzen azokról a magyar és német katonákról, akik a II. világháborúban két és fél hónapon keresztül hősiesen védték Budapestet – és ezzel együtt Nyugat-Európát – a bolsevik Vörös Hadsereggel szemben”.
Szerző
Friss
- Horoszkóp leendő- és már anyáknak május első vasárnapján
- Pintér ‘mindenminiszter’: ha egy OBI, vagy Spar meg tudja oldani, miért ne menne ez az egészségügynek is?
- ‘Nemrég még komoly politikusnak hitte magát, most meg egy harmad osztályú celeb lett …’ – reakció Orbán szombati ‘jófejkedésére’
- Folyosói pletyus-infó: mivel a Trump-Vucic találkozó meghiúsult, utóbbi ‘inkább megbetegedett’ és hazautazott
- Gulyás -botcsinálta pszichiáter- Gergely ‘díványára’ régi-új alanyt ajánlottak
- Gábor György: Orbán elmondta minden őszödi beszéd legőszödebbikét
- 6 fidesz-propagandista a Tiszások hűlt helyén kutakodott az Ön pénzén: ‘igazi klasszik vergődést mutattak be…’!
- Egy fideszes képviselő Orbán Viktornak: ‘eljött az idő, benyújtottam lemondásomat…”
- Magyar György: a személyiségi jogaiért kiálló rendőr gasztronómiai történelmet ír – A Billog billoga….
- Ezúttal a P+R parkoló a soros – Júniustól ez is drágább lesz