Connect with us

Budapesti hétköznapok

Marosi, a pökhendi tankerület-vezető még a bírót is kihozta a sodrából, aki az orrára koppintott

Megosztás

Palya Tamás, Törley Katalin, Ocskó Emese, Molnár Barbara és Sallai Katalin -az „ötök”- azért fordultak bírósághoz, mert álláspontjuk szerint aránytalan és eltúlzott volt a polgári engedetlenségük miatt Marosi Beatrix által kiszabott büntetés. A tankerületvezető a tárgyaláson is pökhendi módon viselkedett.

pökhendi, Marosi Beatrix
Megosztás

Újabb fordulójához érkezett az 5 kölcseys kirúgott tanár: Palya Tamás, Törley Katalin, Ocskó Emese, Molnár Barbara és Sallai Katalin munkaügyi pere. Az „ötök” azért fordultak bírósághoz, mert álláspontjuk szerint aránytalan és eltúlzott volt, hogy polgári engedetlenségük miatt elbocsájtotta őket Marosi Beatrix, aki a csütörtöki tárgyaláson is meglehetősen pökhendi módon viselkedett. 

Kirúgva a Kölcseyből

A tanárokat azért rúgta ki a munkahelyükről Marosi Beatrix, az illetékes tankerület vezetője, mert polgári engedetlenségben vettek részt. Marosi csütörtökön a harmadik idézésre jelent csak meg, a két korábbi esetben egészségi állapotára hivatkozva mentette ki magát. A tankerület vezetőjét mai meghallgatására érkezve demonstrálók fogadták, akiknek fütty-szava mellett vonult be a munkaügyi baróság épületébe.

pökhendi, Marosi Beatrix

Kép: Kölcsey Ferenc gimnázium

Álláspontja szerint…

A tárgyalóteremben a tanárok ügyvédje, T. Tóth Balázs a bíró, Halász Krisztián kérdésére jelezte, hogy az eredeti keresettel összhangban továbbra is nyitottak az egyezségre, amit azonban Marosi Beatrix annak ellenére sem fogadott el, hogy a bíró jelezte neki,

érdemes megfontolnia, mert „kérdőjeles a történet vége”.

Marosi Beatrixot elmondása alapján nagyjából teljesen hidegen hagyta a sztrájkoló tanárok ügye. A bíró kérdésére úgy fogalmazott:

„Az összes sztrájkfelhívást nem tanulmányoztam részletesen, a polgári engedetlenkedő tanárok célját pedig végképp nem ismertem, a pedagógusok személyes indokaival nem voltam tisztában.

” A kirúgás indokaként a munka megtagadását és a jogellenes munkabeszüntetést jelölte meg, mire a bíró jelezte, hogy a fogalmak nem stimmelnek, a felmentésben pedig nem szerepelt, hogy a pedagógusok megtagadták a munkát, csak az, hogy „jogellenes munkabeszüntetésben vettek részt”

-idézi a tárgyaláson elhangzottakat a Népszava, az Index helyszíni tudósítására hivatkozva. Arra a kérdésre, mi alapján döntötte el, kiknek kell távoznia, Marosi Beatrix úgy válaszolt, hogy azokat küldték el, akik a legtöbbet mulasztottak. Hogy miért pont ötöt, arra úgy felelt, hogy

„akkor és abban a helyzetben ezt éreztem helyesnek, ennyi”.

Később kijavította a bírót, hogy nem öt, hanem nyolc embert rúgtak ki a tankerületben összesen, ötöt csak a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból. Az „ennyi” szó egyébként nem nyerte el a bíró tetszését, ezért normális válaszadásra szólította fel a tankerületi vezetőt, továbbá kért egy pontos listát is tőle, amelyen látszik, hogy melyik tanár pontosan hány alkalommal mulasztott. 

A perben az elsőfokú ítélet a jövő év elején várható.

Kapcsolódó

Szerző