Budapest plusz – Kiss Ambrus: sikeres a budapesti túlélőprogram
Megosztás
A likviditási mentőprogram lényege a gondolkodás volt, és nem a zaklatott matatás a kasszában elfekvő pénzek után, mondja Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes.
Budapest számlája, hosszú idő után először pozitív szaldót mutat, köszönhetően a főváros túlélőprogramjának, aminek lényege a gondolkodás volt, és nem zaklatott matatás a kasszában elfekvő pénzek után, mondja Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes.
Kiss Ambrus: kivételesen plusz az előjel és nem mínusz
A túlélőprogram sikeres volt, a fővárosi önkormányzat számlája pozitívba lendült át és azon jelenleg 39,7 milliárd forint van- mondta az általános főpolgármester-helyettes.
Azt mondta, a túlélőprogram végrehajtásához szükséges döntéseket a Fővárosi Közgyűlés a korábbi ülésein meghozta. Ha ezek nem történnek meg, akkor augusztus végén mínusz 76 milliárd forinton „állt volna a város költségvetése”.
Ez meghaladta volna a fővárosi önkormányzat átmenetileg 40 milliárd forintra emelt folyószámla-hitelkeretét, és ennek érdekében át kellett strukturálni a kifizetéseket – mutatott rá.
Likviditási mentőprogram
A főpolgármester-helyettes kiemelte, ez egy „likviditási mentőprogram” volt. Méretét tekintve „a rendszerváltás óta ez volt nominálisan a legnagyobb likviditási program, amit végrehajtottunk” – tette hozzá.
A főpolgármester-helyettes azt is közölte, az év első nyolc hónapjában a főváros működési kiadása 203 milliárd, működési bevétele pedig 193,4 milliárd forint volt.
A működési kiadás 36 százalékát a közösségi közlekedés tette ki. A második legnagyobb tétel, amely a működési kiadás 19 százalékát vitte el, a szolidaritási hozzájárulás volt – ismertette.
Kiss Ambrus a szolidaritási hozzájárulás általuk vitatott része kapcsán azt mondta, amiben hittek, az nem történt meg, az államkincstár ugyanis eddig minden alkalommal inkasszózta a számlájukat a túlélőprogram ideje alatt 12 milliárd forint értékben.
Hozzátette: ezzel likviditási szempontból a legrosszabb esetben is talpon tudják tartani a várost.
Az Oltalom Karitatív egyesületről
A főpolgármester-helyettes kitért arra is, ha az Oltalom Karitatív Egyesületáltal fenntartott 300 éjszakai férőhely kiesik a rendszerből, akkor az komoly problémát jelent majd. Ebben az esetben a fővárosnak a civil szervezetekkel kell majd összefognia, hogy a téli időszak végéig megoldást találjanak – mondta, megjegyezve: „a megoldás kulcsa a (…) kormány kezében van”.