Connect with us

Kerítésen innen

Deák Dániel, a Megafon-arc: itt lenne az ideje távoznia Polyák Gábornak az egyetemről… – Brávó ELTE-vezetőség!

Habony Árpádot a grúzok sem a két szép szeméért csípik
Megosztás

Az úgy szokott lenni ebben az il-minden országban, hogy a „futottak még” kategória egy-egy erre kapható figurájának közösségi oldalán megjelenik a szondázandó hír véleményként, majd a vuduzottak tetszési indexe alapján dönti el a prop-agytröszt, hogy mit lépjen a hivatalosság. Esetünkben a „futott még” Deák Dániel, a Megafon-arc.

A „szondázásra bocsátott” hír

hvg.hu írta meg pénteken, hogy Orbán Balázs doktori védésére készül az ELTE Állam- és Jogtudományi Doktori karán. A miniszterelnök politikai igazgatója A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései címmel írt PhD-értekezést, amit december elején védhet majd meg az értekezés nyilvános vitáján. Mindezt azok után, hogy a fél ország megkérdőjelezte a hűségét a hazájához szűk másfél hónappal ezelőtt, miután egy podcastban arról beszélt az ukrajnai háború kapcsán, hogy Volodomir Zelenszkij ukrán elnök belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ami felelőtlenség volt, ’56 példájából kiindulva pedig mi valószínűleg nem tennénk így. Az ELTE részéről elsőként az intézmény Média és Kommunikáció Tanszékének docense, Polyák Gábor adott hangot nyilvánosan tiltakozásának, amit a közösségi oldalán posztolt:

„Orbán Balázs kisfőni az ELTE ÁJK-n védi a PhD-dolgozatát. Tényleg mindent, de mindent megérdemlünk. (…) a jogi kar, ahol elvileg jogállamiság, emberi jogok, hatalommegosztás is szóba kerül, egy Orbán Balázsnak nem mondja azt, hogy menjél te az NKE-re. Orbán Balázs, a legalja ideológiai keltető MCC ura, az NKE mindenható parancsolója, nagyfőni szeme fénye, aki ’56-ot is büntetlenül kihazudhatja a történelemből….”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Az ELTE vezetése közleményében „nagy bátran…”

„ Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) megkérdőjelezhetetlen és korlátozhatatlan értéknek tekinti a tudomány szabadságát. Ez tudományegyetemi működésének, valamint a nemzetközi mércével is mérhető kutatási és oktatási kiválóságának alapja.

A tudomány szabadsága elválaszthatatlan részének tekinti azt is, hogy a tudományos műveket és tudományos teljesítményeket kizárólag azok minősége, és ne a szerző személye alapján ítélje meg. Az ELTE vallja azt az intézményi alapelvet is, hogy a különböző gondolkodású, vallású, politikai és ideológiai meggyőződésű egyetemi polgárok alkotnak független szakmai közösséget, amelyben nincsen helye a kirekesztésnek.

Az ELTE elhatárolódik minden olyan megnyilvánulástól, amely az Eötvös Loránd Tudományegyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti, vagy politikai alapon kérdőjelezi meg bárki jogát ahhoz, hogy egyetemünkön tanulhasson vagy kutathasson.

A kutatás szabadságát és a szakmai teljesítményt politikai alapon, vagy más kirekesztő szempont alapján megkérdőjelező megnyilvánulásokat elutasítja az ELTE.

A szélsőséges és politikai alapon diszkrimináló megnyilvánulások, még ha azok csak egyes egyetemi polgárok egyéni álláspontját is tükrözik, súlyos károkat okoznak az Egyetem közösségének és az intézménynek”.

…és jött Deák Dániel….

A Megafon egyik harcosa közösségi oldalán jelent meg az alábbi poszt:

„Az ELTE-n szereztem a diplomámat, már az egyetem mellett is dolgoztam a Nézőpont Intézetnél, akkor sem volt kérdéses a politikai világnézetem. Tanítottak baloldali, liberális és jobboldali tanárok egyaránt. Szerencsére egyszer sem tapasztaltam, hogy politikai okokból diszkrimináltak volna, kitűnő minősítéssel végeztem.

A napokban azonban robbant a hír, hogy az ismert ellenzéki megmondóember, Polyák Gábor, aki egyben az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének vezetője, azt merészelte írni: „ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD-fokozatot.”

Az ügy előzménye, hogy a miniszterelnök politikai igazgatójának a doktori disszertációja volt az egyetlen idén az ELTE jogi karán, amelyet nem egyhangú döntéssel bocsátottak a doktori eljárás megindítására, ami nagyon ritka. A munkája ráadásul szakmai szempontból rendben volt, csak politikai okok miatt szavaztak ellene páran. Ez a politikai diszkrimináció egy egyetemen elfogadhatatlan, szerencsére az ELTE vezetése ma határozottan reagált az esetre, mint a közleményükben írták: a kutatás szabadságát és a szakmai teljesítményt politikai alapon, vagy más kirekesztő szempont alapján megkérdőjelező megnyilvánulásokat elutasítja az ELTE.

Ezután szerintem itt lenne az ideje távoznia Polyák Gábornak az egyetemről…”

Szerző