Bulvár
Döntsön, hogy jó hír-e, hiszen Ön fizeti: a Rogán-minisztérium levédeti a ‘jó hír’ szópárt
Ha már ezzel bajlódnak a Rogán-minisztérium közszolgái, javasoljuk, ne álljanak meg a „jó hír” szópárosnál, hiszen még annyi minden van levédetlenül, ami kapcsolatba hozható a jelenlegi kormány regnálásával. Önnek is lennének ötletei?
Törpöljenek, „van még ott, ahonnan ez jött…”
Védjegybejelentési kérelmet adott be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához a „Jó hír” kifejezésre, illetve a hozzá kapcsolódó kormányplakátokról jól ismert ábrára a Miniszterelnöki Kabinetiroda.
Rogán Antal minisztériuma a hirdetések és reklámozási szolgáltatások esetében védetné a jó híreket, de ez nem jelenti azt, hogy más nem használhatja a jövőben a kifejezést.
Előzmény
A kormány januárban indította el új kommunikációs kampányát, amit olyan jó hírekre építenek fel, mint hogy kifizetik a kamatot az állampapírok után, vagy hogy emelik az áfa alanyi mentességének határát. A kormányzati honlapon külön aloldala is van a jó híreknek, amelyen Orbán Viktor évértékelője óta leginkább az ott bejelentett intézkedések részleteit fejtik ki. Emellett Rogán Antal minisztériuma plakátkampányt is épített a tematikára: január óta elöntötték az utcát a „jó hír” feliratú jól ismert kék hátterű plakátok. Most ezt a kék hátterű ábrát védetné le a tárca.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához beadott ábra
Következmény…
A jó hírek levédetése nem jelenti azt, hogy ezeket a szavakat mostantól kizárólag Rogán Antal és minisztériuma használhatná. Hasonló esetekben a kifejezés mindig az ábrával együtt válik védjeggyé. Így ilyenkor maga a szókapcsolat használata ellen elvileg akkor sem léphetne fel a kabinetiroda, ha jóváhagyják a tárca kérelmét. A G7-nek nyilatkozó szakértő szerint egyébként semmi nem indokolja, hogy a hivatal elutasítsa a kérelmet.
Csak úgy…
Orbán Viktor nemrég még azt is „jó hír”-ként közölte, hogy Hobo koncertre megy:
Friss
- Michael J. Fox újra forgat – Még mindig nem vagy nyuszi, McFly
- Magyar György: áttelelő „poloskák”, nem betojni, hanem ellenállni kell
- Kiengedték a börtönből Kiss Lászlót – -A fidesz azonnal gondoskodott arról, hogy érezze a törődést
- Lázár János karjára vette fonott kosarát és bevásárolt – A cucc: pár budapesti lakás
- Péntektől a kis szabálysértések esetében is használhatja a rendőrség az arcképfelismerő rendszert
- ‘…Úgy tűnik, hogy a jogállam nem áll meg a nemzetbiztonsági szolgálatok főbejáratánál…’
- Közlöny van róla: nem lehet csak úgy ukk-mukk-fukk népszavazgatni arról, hogy hányszor lehet valaki miniszterelnök
- ‘Lehallgatnak minket…’ – sokan elmondhatnák manapság ezt a mondatot, most Borbély Alexandra tette
- Orbán titkos ‘Harcosok Klubja’ kitúrta a sportlövők egyetemi bajnokságát – A BOK-csarnok letisztította a terepet
- A pollenallergiáról – mikor máskor?