Bulvár
Ellopták Dorothy piros cipellőjét
Közel 100 éve pontosabban 1939 óta szinten minden új generáció egyik meghatározó gyerekkori filmélménye a Dorothy és az Óz a nagy varázsló , Judy Garland főszereplésével.
Közel 100 éve, pontosabban 1939 óta szinten minden új generáció egyik meghatározó gyerekkori filmélménye a Dorothy és az Óz, a nagy varázsló Judy Garland főszereplésével. Ennek a filmnek ikonikus kelléke a piros cipellő, amelyet 2005-ben elloptak és csak 2018-ban került elő.
A tolvaj nem ismert akadályt
Az amerikai ügyészség kedden vádat emelt Terry Martin, 76 éves minnesotai férfi ellen egy jelentős műalkotás – a híres piros cipők, amelyet Judy Garland karaktere, Dorothy viselt az Óz, a nagy varázsló című 1939-es filmben – ellopása miatt. A cipőt 2018-ban találta meg az FBI, 13 évvel azután, hogy 2005 augusztusában a tolvaj ellopta, egy múzeumból.
A férfi betörte a minnesotai Grand Rapidsban található Judy Garland Múzeum hátsó ajtajának ablakát, és ellopta a még fellelhető négy pár pros cipellő egyikét, a betörő nem hagyott hátra sem újlenyomatot, sem a riasztó nem szólalt meg.
Lecsapott az FBI
Az FBI művészeti bűnözéssel foglalkozó csoportja találta meg sok év nyomozás után a különleges eszmei értékkel bíró filmes relikviát, amelynek pénzbeli értéke sem csekély: 3.5 millió dollár. Az ügyet az észak-dakotai szövetségi ügyészek és az FBI minneapolisi részlege kezeli.
A vádlott letartóztatásáról, aki alig 12 mérföldre lakik Judy Garland gyerekkori otthonától, ahol a bűncselekmény helyszíne a múzeum is található nem érkezett híradás. Terry Martin nem volt hajlandó nyilatkozni az ügyben, amikor a Minneapolis Star Tribune riportere megkereste. Janie Heitz, a múzeum ügyvezető igazgatója azonban. alighanem azért, hogy elejét vegye a találgatásoknak kijelentette, hogy Martin soha nem volt a múzeum alkalmazottja.
Az ellopott cipők a tárgyalás végéig az FBI -nál maradnak olvasható a múzeum a Facebookon oldalán, így még sokáig nem nézhetik meg a rajongók azt a cipellőt, melynek sarkait összeütögetve Dorothy végre haza került.
Szerző
Friss
- Azért ez már több mint túlzás, miniszterelnök úr!
- Bruck András: a Padányi ügy és Magyar Péter magyarázata
- Saját logós titokzokni, naptej, úszógumi, CPAC – A kapocs köztük az Alapjogokért Központ és a pénzforrás
- Nagy Mártonék benézték -félreértették?- Brüsszel jelzését: nem lezárják, csak átmenetileg szüneteltetik az eljárást Magyarországgal szemben
- LMBTI és Magyaroroszág, az EU szemszögéből
- Véget ért a tízperces leállás Budapesten
- Az Origo-tól távozó újságíró: ‘…baloldali és liberális „jóakaróimnak” üzenem, hogy egy percre sem dőlhetnek hátra…’
- Magyar halállista élén Orbán Viktor – Ítélet
- Pikó András: ‘Vitályos Eszter, a zsírra szállt por nagy szakértője saját városa ellen uszít’
- Ön hallott mostanság Orbántól az uniós bírságról, ami mára 463 millió euróra, azaz 187 milliárd forintra duzzadt? – Juszt László heti kérdései…