Connect with us

Orosz-ukrán háború

Háborús napló 69. – Zelenszkij sikeresen lobbizott

Megosztás

A német védelmi miniszter közölte, hogy Berlin újabb fegyvereket küld az ukrajnai háborúba az ukránoknak, többek közt Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackokat

Megosztás

A német védelmi miniszter közölte, hogy Berlin újabb fegyvereket küld az ukrajnai háborúba az ukránoknak, többek közt Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackokat – írja a Deutsche Welle.

Zelenszkij sikeresen lobbizott

Péntek: 10-05  Christine Lambrecht nyilatkozata szerint Németország hét önjáró Panzerhaubitze 2000 típusú tarackot tervez küldeni Ukrajna részére az oroszokkal szembeni ellenállás erősítése érdekében. A fegyverszállítmányok mellett Berlin segíteni fogja a az ukrán haderő kiképzését is a fegyverek használatára. A mostani lépés azt követően történt, hogy Németország jelentős fordulatot hajtott végre a nehézfegyverek exportjára vonatkozó politikájában. Legutóbb például Gepard típusú önjáró légvédelmi járművek küldéséről érkeztek hírek.

A Panzerhaubitze 2000 az egyik legmodernebb tüzérségi eszköz jelenleg a világon, lövedéktípustól függően 40-67 kilométeres lőtávot képes elérni, nagy pontosság mellett. A kezelőszemélyzetet kategórián belül jelentősnek mondható páncélzat is védi.

Németország mellett Olaszország és Hollandia is jelezte, hogy PzH 2000-eseket küldenek Ukrajnának, a napokban lehetett pletykákat olvasni arról, hogy a holland szállítmány már meg is indult a konfliktuszónába.

Mint ismert, Magyarország épp most szerzi be saját PzH 2000-eseit, várhatóan idén kezdik meg leszállítani a Magyar Honvédségnek az első darabokat.

Forrás:

Plusz egy év engedmény

Péntek: 08-10 Az Európai Bizottság újabb egyévnyi haladékot adna Magyarországnak és Szlovákiának az olajembargó bevezetésére, értesült brüsszeli forrásokból az Euronews tudósítója. Az eredeti javaslat szerint Magyarország 2023 végéig vehetne orosz kőolajat, az új elképzelés 2024 végéig szól. Így Magyarország lényegében még két és fél évig biztosan importálhatna orosz olajat. Az eredeti tervet Orbán Viktor miniszterelnök egy, a magyar gazdaságra ledobott atombombához hasonlította szokásos pénteki rádiónyilatkozatában. A Reuters is hasonlóan értesült, kiegészítve azzal, hogy Magyarország mellett Szlovákia is is 2024 végéig kapna haladékot, Csehország pedig 2024 júniusáig, hacsak nem jut korábban olajhoz Dél-Európán keresztül.

Kátyúban az orosz-ukrán tárgyalások

Péntek: 07-10Az ukrán és az orosz delegáció isztambuli találkozója óta a tárgyalások gyakorlatilag leálltak a két ország között. A háború befejezéséről folyó tárgyalások Oroszország és Ukrajna között stagnálnak – mondta Alekszej Zajcev, az orosz külügyminisztérium szóvivője május 6-án. Zajcev azt is bejelentette, hogy Oroszország nem kíván atomfegyvert bevetni Ukrajnában. Ezenkívül nem kíván elzárkózni attól, hogy megvitassa a világban kialakult élelmiszerválság okait. Az ukrán elnöki hivatal előző nap közölte, hogy szünetel az Oroszországgal folytatott tárgyalás. Ukrajna és Oroszország delegációja egyeztetett azokban a kérdésekben, amelyekben tudott, a többiben az elnököknek kell megegyezniük, de a Kreml nem áll erre készen.

(Minden a háborúról!)

 

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük