Connect with us

Blogbazár

Hadházy Ákos megint kifilézte az M1 híradóját – A státusztörvény Rogánék szerint…

Megosztás

Lássuk mit  mit írt Hadházy Ákos, az M1 híradója, hogy kommunikálta a státusztörvényt annak elfogadása napján!

Megosztás

A független országgyűlési képviselő már több mint három hete napról, napra elemzi a kormánypárti állami televízió híradóját. Lássuk mit  mit írt Hadházy Ákos, az M1 híradója, hogy kommunikálta a státusztörvényt annak elfogadása napján!

A nap híre és az M1 híradó

„A nap fő közéleti eseménye, a pedagógusok státusztörvényének elfogadása a Híradó második felében, nyolcadik témaként került sorra a műsorban. Az erről szóló tudósítás nem szól másról, mint jól összefoglalja a baloldali ármánykodást az ügyben. Amihez a szerkesztőknek sikerült társítani még az ukrajnai háború és béke kérdését is. A propagandaminisztériumban szorgosan építik a narratívákat és keretezik a témákat. „

Migránsgettó és státusztörvény

8. 800 ezer forint átlagbért, heti 24 óra tanítást, 10 hét szabadságot jelent az új pedagógus-életpályatörvény (4p 10mp)
Miután kellően kirettegtük magunkat Brüsszel és az erőszakos migránsok, a fenyegető „migránsgettó” miatt, az M1 híradó a műsor második félórájában eljutott oda, hogy foglalkozzon a nap legfontosabb belpolitikai eseményével. Rétvári Bence Facebook-videóját zanzásítják a nézőknek arról, a pedagógusoknak milyen jó lesz a törvény elfogadása után. 2025-ig az államtitkár szerint nagy béremelés is lesz, ha „Brüsszel mondvacsinált okokkal nem tartja vissza a Magyarországnak jogszabályok szerint járó forrásokat,” és a pedagógusok átlagbére 800 ezer forint körül „lehet”. A belügyminisztérium közleménye is fényes jövőt vetít a pedagógusok elé, például jubileumi jutalommal, „a baloldal által gerjesztett álhírek és erőszakos tüntetések ellenére ezek a tények a törvényről.” Majd elhangzik a megszokott érv is, az álszent baloldali politikusok itthon a pedagógusok béremelését követelik, miközben Brüsszelben havi 5-6 millióért azon dolgoznak, hogy „a pedagógusok ne kereshessenek 800 ezer forintot.” Pindroch Tamás az Alapjogokért Központból „vezető elemzőként” csillogtatja a szakértelmet: „politikai hacacáré lett a szakmai kérdésből.” Érdekes, hogy aki a Híradóból próbálta nyomon követni a témát, az éppen a pedagógusok és a közoktatás szakmai helyzetéről nem hallhatott egyetlen információmorzsát sem, azon kívül, hogy a kormány szándékainak köszönhetően minden nagyszerű lehetne, de a baloldali ármány Brüsszellel együtt ezt megakadályozza. A Híradó és Pindroch szerint: „az ellenzék 13 éve napirenden tartja a témát, pedig a rendszer jól működik.” Persze mindehhez köze van annak a politikai nyomáshoz, hogy támogatnunk kell a fegyverszállításokat Ukrajnának és ne álljunk ki a béke mellett.
9. Tüntetés a Kossuth téren (23mp)
10. DK: az iskolákból kikerülő versenyképes fiatalok a gazdaság egészére hatással vannak (30mp)
Barkóczi Balázs beszél erről.
11. Az MSZP és a Párbeszéd véleménye a törvényről (10mp)
12. A Jobbik-Konzervatívok polgári konzervatív fordulatot sürgetnek az oktatásban (32mp)
Ander Balázs sajtótájékoztatója szólt erről az esőben.
13. Az LMP szerint az új pedagógus-életpályatörvény nem oldja meg az oktatás rendszerhibáit (27mp)
Kanász-Nagy Máté véleménye hangzott el.
14. Fidesz: a baloldal nem akarja, hogy a pedagógusok 800 ezer forintot keressenek (30mp)
Ismertetik a kormánypárt közleményét, amelynek lényegét meglepő módon olvashatjuk a mai 8. hír címében is.

A teljes poszt itt olvasható.

A segédcsapat:

Szerző