Budapesti hétköznapok
Helyzetkép a MÁV betegágyától: így haldoklik pénteken reggel

Megy a hivatal szájkaratéja a MÁV aggóniája körül. A miniszter is összevissza hablatyol, közben a vasút percről-percre a szemünk láttára pusztul lefelé.
Péntek reggel, no comment
MÁVINFORM
❗ A Sátoraljaújhelyről 6:03-kor Miskolcra, illetve közvetlen kocsikkal a Keleti pályaudvarra indult Zemplén InterCity (IC 507) mozdonya az indulást követően meghibásodott. Útját egy másik mozdony segítségével, várhatóan 50-60 perces késéssel folytatja, ezért szerelvénye Miskolcon nem egyesül a fővárosba tartó Hernád InterCityvel (IC 189), utasai a következő Tokaj IC-vel (IC 682) utazhatnak tovább.
MÁVINFORM
A Kőbánya-Kispestről 6:57-kor Tárnokra és a Tárnokról 8:16-kor Kőbánya-Kispestre induló S36-os vonat (3862, 3887) nem közlekedik, ezért:
▶ Budapest-Kelenföldről a 7:17-kor Székesfehérvárra továbbinduló Z30-as vonat (4522) csak 7:20-kor indul tovább és megáll Albertfalván, Budafokon, Kastélyparknál és Tétényligetnél is,
▶ a Tárnokról 8:25-kor a Déli pályaudvarra továbbinduló Z30-as vonat (4527) megáll Tétényligetnél, Kastélyparknál, Budafokon és Albertfalván is.
MÁVINFORM
🚌 A Lakitelekről 6:35-kor Kiskunfélegyházára induló vonat (37219) helyett teljes útvonalon, Kunszentmárton–Lakitelek–Kiskunfélegyháza között közlekedik pótlóbusz.
🚏 A közút vonalvezetése miatt a pótlóbusz Kismindszenti út és Petőfiváros megállóhelyet nem érinti.
Tegnap esti történet
MÁVINFORM
Friss
- Orbán Viktor kérése „munkavacsorál” vele Ilie Bolojan román kormányfő Bukarestben
- Hivatalos: megjelentek a felvételi ponthatárok
- Posványoson talán elhangzik majd az igazi kampánynyitó
- Repülőrajt-KO oka: májusban túl hideg, júniusban túl meleg volt és az eső sem esett
- Könyörgöm, nem Orbán az ellenfél? – írta egy szem- és orrtanú az egyik ‘pártlap’ cikkéhez
- Kocsis Máté szokásos háromhavi köpönyegforgatása, vagy csak egyszerű ‘szálka-gerenda’-eset
- Bruck András: akiknek a vereség a szenvedélyük
- A legjelentősebb drogfogások Magyaroroszágon
- Napokra leáll az MBH
- Ozzy Osbourne – egy élet, ami túl vad volt ahhoz, hogy ne élje túl önmagát – Élete bebizonyította, nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy emlékezetes maradj