Kerítésen túl
Katonai zendülés Oroszországban

Az oroszországi Krasznodarban egy speciálisan elkerített területen kialakított katonai büntetőtáborban a olyan katonákat őriznek akik önkényesen hagyták el alakulatukat. A körülbelül 100 katona áttörte a kerítést és kijutott a katonai parancsnokság területére.

Szökés és lázadás
Egy krasznodarszki katonai létesítményből előzetes információk szerint mintegy száz, egységétől önkényesen távozó katona (oroszul SZOCS – szamovolno oszlavuvsije csaszty) kísérelt meg szökést. Egy speciálisan elkerített területen történt az incidens, ahol fogva tartották ezeket a katonákat – számolt be róla az Indexre hivatkozva a Blikk.
Teljes káosz
Baza Telegram-csatorna értesülései szerint, miután a katonák kitörtek a létesítményből teljessé vált a káosz. Olyan katonákat tartottak fogva a helyi katonai parancsnokság speciálisan elkerített területén, akik korábban önkényesen elhagyták alakulatukat. Tehát gyakorlatilag katonaszökevények, tekintve, hogy Oroszország háborúban áll Ukrajnával. Körülbelül 100 ilyen katona törte át a kerítést és hatolt be 2025. április 18-án, pénteken a katonai parancsnokság területére.
A lázadók ellen Nemzeti Gárdát vetették be
A szökevényeknek az első információk szerint nem voltak fegyvereik, senki nem sérült meg. Azt egyelőre nem tudni, hogy a katonai létesítményt sikerült-e bárkinek is elhagynia. A Roszgvargyija (Orosz Nemzeti Gárda) erői és a rendőrségi járművek a katonai bázist körülzárták. További részleteket nem közöltek a hatóságok.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Szerző
Friss
- Figyeljen, mit posztol: a ballagási ajándék is illeték-köteles és a NAV éberen figyel
- ‘Végül is banánt is megpróbáltunk termeszteni az ötvenes években’, de miért nem tanul Pintér belügyminiszter az eredményéből?
- Újabb kormány-cucc alakult ezúttal ‘esőcsinálás’ céljából – Ízlelgesse: Aszályvédelmi Operatív Törzs
- Mi nem hagyjuk el Brüsszelt, mi el fogjuk foglalni!
- Devizahitel-infó, hogy tisztán lássunk
- Molnár Csaba: az Európai Parlament felszólítja a magyar kormányt, hogy csatlakozzon az Európai Ügyészséghez!
- ‘Amikor ott jártam, akkor minden hiánytalanul megvolt’ – mondta Orbán Viktor Magyarország aranytartalékáról
- Karácsony Gergely: maga az ügyészség állítja, hogy kamu volt a ‘Városháza-ügy’!
- Hétfői Hankó-nagyotmondás: ‘a Pannónia Ösztöndíjprogram fényévekkel jobb, mint az Erasmus’
- Orbán Viktor az érettségizőknek: ‘ha nekem sikerült, mindenkinek menni fog’ – Mire is gondolhatott a ‘költő’?