Connect with us

Kerítésen innen

Kis-szovjet (+ Venezuela) összeborulás Szegeden

szovjet
Megosztás

Vannak államok, amelyek mindenképpen vissza akarják állítani a dicsőséges Szovjetuniót. Ezek egy részének magyaroroszági nagykövetségei: az orosz, a kazah, a kirgiz, a szerb és a venezuelai, találkoztak a napokban informális keretek között Szegeden, a felújított szovjet hősi emlékműnél.


Összenő ami összetartozik

„Belarusz, Oroszország, Kazahsztán, Kirgizisztán, Szerbia és Venezuela Nagykövetségei, valamint magyar civil szervezetek képviselői koszorúkat helyeztek el a központi obeliszknél, tisztelegve azon szovjet katonák emléke előtt, akik 1944 októberében a debreceni támadó hadművelet keretében felszabadították a Tisza bal partján fekvő magyar területeket a nácik alól”

– olvasható a Belorusz nagykövet szerdai hivatalos posztban.

Az elhunytakért tartott istentiszteletet Kádár Iván ortodox atya, a budapesti Radonyezsi Szent Szergij-templom parókusa végezte. A belarusz nagykövetség bejegyzéséből az is kiderült, hogy a szegedi hősi emlékmű – amely Kelet-Magyarország legnagyobb szovjet sírja – ünnepélyes avatása a 80. győzelem napja alkalmából rendezett megemlékezéssorozat része.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

szovjet

Szerző