Connect with us

Blogbazár

Lázár György igyekszik rendet vágni a Keleti Ágnes halálát meglovagolni akaró fideszes politikusok között

keleti ágnes,
Megosztás

Az Amerikában élő Lázár György publicista szerint szép gesztus volt az, hogy Orbán Viktor elbúcsúzott a „Nemzet Sportolójától”, Keleti Ágnestől, aki 103 éves korában Budapesten hunyt el. A baj ezzel a nagy együttérzéssel csak az, hogy 2009 júniusában, pedig amikor Pomázon Wass Albert szobrát avatták, Orbán Viktor szintén fontosnak tartotta, hogy az ünnepi alkalomra levelet küldjön.

Kicsit zavaros a fiúk hozzáállása

Orbán Viktor meleg hangú méltatását Vicsi László, Pomáz akkori polgármestere olvasta fel. Orbán az EU egyetlen hivatalban levő miniszterelnöke, aki jogerősen elítélt antiszemita háborús bűnöst méltatott. A Hír televízióban Borbély Zoltán korábbi sportújságíróval emlékeznek Keleti Ágnesre és megemlítik hogy Keleti “magyarságához nem férhet kétség.” A Csurka és Wass Albert szobrokat avató fideszes potentátok Horthy Miklós nagyságát magasztoló személyiségek adóznak most Keleti Ágnesnek, a nagy magyarnak, aki dicsőséget hozott szeretett hazájának.

Fabiny Tamás evangélikus püspök azt írja,

hogy Keleti édesapját és több családtagját Auschwitzban megölték a nácik. Tisztelt püspök úr, nem a nácik ölték meg, hanem Horthy Miklós, aki nem akadályozta meg magyar polgárok százezreinek gázkamrába juttatását.
A gyanútlan honi olvasóban az a kép alakulhat ki Keletiről, hogy egy egész életét Magyarországon leélő, magyarságát és magyar hazáját feltétel nélkül imádó nagy nemzeti érzelmű sportolóról van szó…

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Nem egészen…

Ha az angol nyelvű híradásokat olvassuk haláláról, akkor azokban vajmi kevés szó esik Keleti magyar “nemzeti érzületéről”, hiszen éveinek javarészét nem Magyarországon, hanem Izraelben élte le. Izraeli állampolgár volt és az izraeli államelnök az egyik legnagyobb zsidó sportolóként említi aki imádta hazáját… Izraelt. Ezt nem említik a magyar nekrológok, vagy éppen Orbán Viktor.
Keleti 95 éves korában telepedett (részben?) vissza Budapestre családi okokból, ott az Orbán kormány bőkezű támogatásban részesítette.
Egyébként hamis papirokkal bújkálva éli túl a magyar Holokausztot. Legnagyobb sportsikereit a Rákosi rezsim alatt éri el. 1956-ban Melbourne-ben négy olimpiai aranyat nyer, de az 1956-os magyar forradalom nyílt antiszemitizmusa megriassza. Nem akar visszatérni Budapestre, Ausztráliában marad majd Izraelbe vándorol ki ahol az Új Keletnek (Izrael magyarnyelvű napilapja szerk.) ezt nyilatkozza:

“Én nem politizáltam sohasem, most sem politizálok. Egyetlen ok késztetett arra, hogy külföldön maradjak: az antiszemitizmus. Magyarországon mindig volt egy úgynevezett finom antiszemita hangulat, amely a forradalom alatt határozottabb méreteket öltött Ez késztetett arra az elhatározásra, hogy Ausztráliában, az olimpia színhelyén maradjak.”

Keleti szókimondó volt, Oláh Kata remek dokumentumfilmjéből “Keleti Ágnes – Aki legyőzte az időt” is ez derül ki.
Én mérhetetlenül cinikusnak és kegyeletsértőnek tartom hogy a Fidesz vezető politikusai ugyan nem szólaltak fel a Csurka szobrok avatása ellen, de most egymást taposva próbálják kisajátitani a Holokauszt túlélő sportoló, Keleti Ágnes emlékét…

(George Lazar

Előzmény

keleti ágnes,

Szerző