Kerítésen innen
Lesz-e botrány? – A magyar parlament kemény napja

Eseménydús lesz a hétfő a Parlamentben. Az országgyűlés ugyanis ma szavaz az Alaptörvény 15. módosításáról, amely a gyermekvédelemre hivatkozva korlátozhatja a gyülekezési jogot, illetve megtiltaná a születési nem jogi megváltoztatását is. A javaslatcsomag emellett lehetővé tenné a kettős állampolgárok magyar állampolgárságának felfüggesztését, valamint alkotmányos szinten rögzítené a készpénzhasználat jogát és a drogmentességet is. A módosítások ellen hétfőn reggel blokádot, délután tüntetést tart a Momentum, öt képviselőjüket viszont kitiltották a parlamentből – írja a Blikk beharangozójában.

15.-ször a gránitszilárdságúról
Hétfőn szavaz az országgyűlés az Alaptörvény 15. módosításáról. A Fidesz–KDNP március 12-én nyújtotta be az erről szóló javaslatot, amelyben többek között szerepel, hogy
„minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Ez a jog – az élethez való jog kivételével – minden más alapvető jogot megelőz”.
Ezzel és a gyülekezési törvény már elfogadott módosításával lehetővé teszik a Pride betiltását.
A 15. módosításban szerepel még
- a veszélyhelyzeti kormányzás átírása;
- hogy „az ember férfi vagy nő”, és magyar jogrendszer nem ismeri el a születési nem megváltoztatását;
- hogy megteremtik annak lehetőségét, hogy a más állam állampolgárságával is rendelkező – ide nem értve a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező államok állampolgárait – magyar állampolgárnak a magyar állampolgársága sarkalatos törvényben meghatározottak szerint felfüggeszthető legyen, és így akár kiutasítható legyen Magyarország területéről.
- Az Alaptörvény a települések önvédelmi jogával lehetőséget ad arra, hogy az önkormányzatok bizonyos feltételekhez köthessék az ingatlanvásárlást vagy a lakcímbejelentést a nem helyben élők számára. Ez például elővásárlási jog kiterjesztését vagy helyi adózási feltételek bevezetését jelentheti.
- Alkotmányos szinten rögzítenék, hogy mindenkinek joga van a készpénzes fizetéshez,
- tilos Magyarországon a kábítószer előállítása, használata, terjesztése, népszerűsítése is.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
A Parlament mai napirendje
A parlamenti honlapon olvasható napirend szerint a hétfői ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Másfél órán keresztül kérdések hangzanak el, majd megtartják az azonnali kérdések és válaszok óráját. A határozathozatalok között a képviselők döntenek több nemzetközi egyezmény kihirdetéséről, valamint a Magyarország területén élő nemzetiségek helyzetéről szóló beszámoló elfogadásáról, és elfogadhatják a határátlépéssel járó csapatmozgások engedélyezéséről szóló kormányhatározatban foglalt döntésekről szóló beszámolót, sok egyéb mellett.
Szerző
Friss
- Kocsis Fidesz frakcióvezető „nyelvi izmozása” Sztálin, Rákosi Ceaușescu, Lukašenko nyomán
- Tarjányi Péter: a közösségi média rombolói, avagy ismerd fel a trollt
- Csöbör Katalin teljes mellszéllel az Orbán-fényezés (narancs)sárgaköves útján
- Tovább megy -egyelőre nem sok sikerrel- a ‘bedőlt’ kormányablakok helreállítása – Hétfőn üzemszünet
- Gárdony nem alkuszik, újabb 3 fideszes képviselő helyére 2 VITE-indulót és 1 függetlent választottak
- Kingkong Bélának Pécsett volt szatócsüzlete a Teréz utcában – Cseri László szerint a világ….
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. július 14., hétfő
- A Tisza-kongresszus után – Magyar Péter is elkezdett ‘nemzetizni’, pedig, hogy unom már!
- Ejnye Mandiner, ezért tartunk el? – A Telex „utánad járt” és nem hiába tette….
- Ez gyors volt! Az Orbán-Lévai házaspár ‘népgépen’ Brüsszelbe ment és Párizsból jött meg