Connect with us

Kultúra

Megvan kik felelősek a Nemzeti Színházban történt súlyos balesetért

nemzeti színház,
Megosztás

A Nemzeti Színház igazgatója Vidnyánszky Attila által rendezett Rómeó és Júlia előadáson történ súlyos baleset hónapokig foglalkoztatta a közvéleményt. most úgy tűnik megszületett a vizsgálat eredménye és kiderült kik a felelősök a történtekért. 

Nem az áldozatok hibáztak

A Blikk információi szerint elkészült a hivatalos szakvélemény a tavaly novemberben a Nemzeti Színházban történt súlyos balesetről, amely során Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia métereket zuhant a Vidnyánszky Attila által rendezett Rómeó és Júlia című előadás díszletéről. Úgy tudjuk, a vizsgálat egyértelműen rámutatott, a színészek nem vonhatóak felelősségre a baleset miatt, ugyanis több foglalkozási szabályszegés történt az eset kapcsán- írja a portál.

Vége a találgatásoknak

Az elmúlt hónapokban több teória is született azzal kapcsolatban, hogy kinek a vétke a két színész balesete, akik felépülése még mindig tart. Szóba került már egy ügyelő felelőssége, de azok a hangok is felerősödtek, amelyek szerint a sérült művészek hibáztak. Nos, vége a találgatásoknak.  Elkészült az ügyben a hivatalos szakvélemény, amelyet a nyomozás során a jogi képviselők és a hatóságok is kérvényeztek. Eszerint a szóban forgó esetben számos foglalkozási szabályszegés is történt. Nem a színészek és nem is egyetlen személy felelős a történtekért, hanem több ember egyszerre.

„Úgy tudjuk, legalább négy személyről van szó, akik a díszlet megalkotásában, felépítésében és ellenőrzésében vettek részt. Egyértelműek a szabályszegések, melyek között szerepel a korábban már sokszor emlegetett, nem megfelelő mennyiségű korlát elhelyezése a díszletben.”

 

Mit mond a jogi képviselő?

– Nem kérdés, hogy a büntetőeljárásban a színészek nem vonhatók felelősségre, evidens, hogy ők sértettként vannak jelen. Másként fel sem merülhetnek, hiszen Horváth Lajos Ottónak sérülései súlyos egészségromlást és maradandó fogyatékosságot idéztek elő. Itt nem megoldás a vizsgálóbizottság, több ember felelőssége megállapítható és erre egyértelmű jelek utalnak, nincs helye az áldozathibáztatásnak – fogalmazott Borbély Zoltán ügyvéd, aki továbbra is azon dolgozik, hogy békés és korrekt, peren kívüli megállapodás születhessen az általa képviselt sértett és a Nemzeti Színház között.

– Mi még mindig bízunk a békés megegyezésben és ezt is szorgalmazzuk. Jelen esetben két eljárás zajlik, a büntető, illetve a polgári, és mind a két ügyben a megoldás felé hajlunk. Nagy reményeink vannak, hogy a jog asztalánál ezt korrekten le tudjuk zárni, ez mindenkinek jobb lenne, és erre még mindig látok esélyt. A Nemzeti Színház és a jogászuk részéről eddig minden felmerülő kérdésünkre korrekt választ kaptunk és együttműködő hozzáállást tapasztaltunk. Nem ellenségként tekintünk rájuk.

Bár az egyeztetés eddig úgy tűnik békében zajlik a felek között, ezt nem jelenti azt, hogy a két színész a jövőben is a társulat tagjai maradnának. Úgy tudjuk, sem Ottó, sem Júlia nem tér vissza a teátrumba dolgozni, nem véletlenül nem láthatóak a baleset óta egy előadásban sem

-fejeződik be a cikk.

Kapcsolódó

nemezti színház

Szerző