Sport
Olimpiai csecsemő-elhárítás – Őrület a köbön
A csecsemők szülei a 2024-es párizsi olimpiai játékok jegyértékesítési szabályainak megváltoztatását követelik, miután kiderült, hogy csecsemőiknek is teljesárú jegyet kell váltaniuk.
Margaux Giddings, egy délnyugat-franciaországi nőv tavaly vette meg jegyét, hogy megnézhesse a tornát, majd teherbe esett, és nemrég szült.
„Szoptatom a lányomat, aki öt hónapos lesz a játékok idején”
– mondta a 33 éves nő az AFP-nek. Nem akarom otthon hagyni Szívesen vittem volna magammal babahordozóban a versenykere.
Jegy kell a gyerekeknek is kortól függetlenül
A július 26-tól augusztus 11-ig tartó játékok politikája az, hogy
„Minden nézőnek érvényes belépőre van szüksége az olimpiai helyszínre való belépéshez, beleértve a gyermekeket korosztálytól függetlenül. Nem hittem el, amikor megtudtam, hogy ha egy baba megszületik, saját ülésre van szüksége”
– mondta Tom Baker, a 37 éves londoni jegytulajdonos, aki feleségével első gyermekét várja és felvette a kapcsolatot a Paris 2024-el. A chat-szolgáltatáson keresztül azt a választ kapta, hogy fontolja meg jegyek vásárlását a paralimpiai játékokra, ahol az olimpiától eltérően kedvezményes árak vannak a gyerekek számára. Baker erre a képtelen megoldási javaslatra így felelt:
„Várjon egy percet! Másfél évvel az esemény előtt vettük a jegyeket, nem is tudtuk, hogy biztosan teherbe akar-e esni a feleségem”
Az észveszejtő magyarázat
„Általában a 2024-es Párizs nem javasolja, hogy a szülők négy éven aluli gyermekeket ne vigyenek a verseny helyszínére”
– áll az AFP-nek küldött közleményben.
„A Párizs 2024 arra kéri a szülőket, hogy vegyék figyelembe a sportolási helyszínek környezetét, amely nem biztos, hogy alkalmas a kisgyermekek számára.”
A kisgyermekek és csecsemők olimpiára való alkalmassága a szülők döntése az orvosi tanácsok figyelembevétele mellett , ami kétségtelenül nem mindig tartja vissza a szülőket, de ez az ő döntésük kell, hogy legyen.
Ahány ház…
A csecsemőkre vonatkozó szabályok eltérőek. Az Eb-n és a világbajnokságon minden korosztályt le kell ültetni, és sok nagy klub elriasztja a babákat, de gyakran ingyen fogadják is őket olyan sportágakban, mint a rögbi, a krikett vagy az atlétika. Egyes eseményekre nem kell belépőt fizetni, de felelősségbiztosítást igényelnek, ilyen például az argentin labdarúgó-bajnokság.
A 2012-es londoni olimpia ugyanazzal a jegyvásárlási politikával indult, mint Párizs, de a szervezők a nyilvánosság és a média nyomására megváltoztatták. A 2016-os riói időszakra differenciált árak vonatkoztak a nyugdíjasokra, a diákokra és a fogyatékkal élőkre.
A londonihoz hasonló változásban reménykedik Adrien Pol, a belgiumi Liege-ből származó szociális munkás, aki júniusra várja első gyermekét.
„Ez diszkriminatív a nőkkel szemben (…) Szeretnénk szoptatni, így végül , Marine lesz, akinek a gyermekünkkel kell maradnia. (…)Ez nem egy koncert, ha jól fel van szerelkezve a szülő, a gyerek hathetesen ott lehet, hiszen ő csak arra vágyik, hogy biztonságban érezze magát a szülei karjában”
– mondta az AFP-nek az olimpiáról férfi.
Szerző
Friss
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár