Connect with us

Kerítésen innen

Orbánék már rá is repültek Krausz Ferenc Nobel-díjára

Krausz ferenc
Megosztás

Az Orbán kormány nem fecsérli az időt, máris igyekszik a lehető legtöbb et kinyerni Krausz Ferenc Nobel-díjából, és a tudós közreműködésével megalakította a világ alighanem legnagyképűbb és legfeleslegesebb grémiumát a Kutatási Kiválósági Tanácsot.

Abban az országban ahol…

A kormány naponta visz földre a közoktatást, vagy éppen sárba  tiporja a tanárokat, illetve ahol elvették a Tudományos akadémia intézeteit, és központosították a kutatási pénzeket, tragikomikusan hangzik Kutatási Kiválósági Tanácsot életrehívni.

Hogy is van ez?

 

Krausz FerencMiközben visszavágták a tanköteles kort, és égbekiáltó a tanárhiány, mégpedig a kormány hibájából, a minisztériumi közlemény arról beszél:

a Kutatási Kiválósági Tanácsot a kormány hozta létre annak érdekében, hogy erősödjenek a kiválósági alapú kutatási támogatások által kiváltott gazdasági és társadalmi hatások, valamint növekedjen a kutatói életpálya vonzereje. Csák János miniszter felkérésére a testület tagja a Nobel-díjas Krausz Ferenc professzor is. A kormány célja, hogy teret és támogatást adjon a magyar kreativitásnak, innovációnak, ezzel is elősegítve a magyar gazdaság növekedését (…) A tanács feladata továbbá a kiválósági alapú kutatási támogatások rendszerének kialakítása lesz, annak érdekében, hogy vonzó, kiszámítható, a nemzetközi színvonalú teljesítményt középpontba állító kutatói életpálya jöjjön létre Magyarországon – ismertették. Hozzátették: stratégiai jelentőségűnek tartják, hogy mind a HUN-REN Irányító Testületét, mind pedig a Kutatási Kiválósági Tanács tagjait Csák János miniszter a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnökével, Freund Tamással egyeztetve, konszenzusos módon kérte fel és nevezte ki.
A közlemény végéről nem maradhat le, a  szokásos „legjobbak leszünk” orbáni álmodozásos-megtévesztés sem:

A kormány célja, hogy 2030-ra Magyarország a világ legjobb 25, Európa legjobb 10 innovátor országa közé kerüljön, és a jelenlegi egymillió magyar lakosra jutó mintegy hatezer kutató száma kilencezerre nőjön az évtized végére.

Szerintünk

Ahhoz, hogy egy ember kutatóvá, tudós emberré váljon nem árt ha első lépésben megtanítja valaki, mondjuk egy pedagógus, írni olvasni, számolni, meg még néhány csacskaságra, ennek azonban a mai Magyaroroszágon legnagyobb gátja a kormány.

Kapcsolódó

Szerző