Kerítésen innen
Pósán Fidesz-lépviselő! Hogy lehet ‘farizeus módon’ feltűzni a kokárdát, fejjel lefelé, vagy….?

Nincs mese, Pósán László, a Fidesz debreceni képviselője teljes jogon kiérdemelt valami extra díjat a pártvezetőtől, mert használta a fejét -na jó, képességéhez képest nagyon is- és olyat mondott, ami még egy Megafon-tanoncnak is büszkeségére válna.

Pósán-show
Március 15-e előtt egy nappal Facebook-bejegyzésben írta ki magából Pósán László debreceni fideszes országgyűlési képviselő véleményét, aminek olvasása után beláthatjuk: méretes politikai szerepkővel állunk szemben. Azt írta a jóember, hogy:
„Holnap a magyar függetlenség és szabadság napját ünnepeljük. Akinek ez a nap fontos, az őszinte és tiszta szívvel teszi fel a kokárdát. Akik elárulják a magyar szabadság és önállóság eszméjét, azok hazug és farizeus módon, megtévesztő díszként viselik.”
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Csak úgy…
A kokárda az egyik legismertebb és legjelentősebb magyar jelkép, amelynek történelmünkben meghatározó szerepe van. Az évszázadok során a kokárda a hazafiság és a magyarság jelképévé vált, amelyet azóta is minden nemzeti ünnepünkön büszkén viselünk. Cikkünkben összefoglaltuk a kokárda kialakulásának történetét, és azt is megtudhatod, hogy vajon hogyan kell helyesen hordani piros-fehér-zöld színű nemzeti jelképünket.
A kokárda eredetileg a 18.századi francia forradalomhoz köthető, jelentése pedig a “cocarde”, azaz kakastaréj szóból ered, amely a kokárda formájára utalt.
Akkoriban főként politikai és katonai jelképként alkalmazták és jellemzően kalapra vagy a ruha oldalára tűzték.
Hazánkban a 19. század közepén, az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc idején terjedt el használata.
A kokárda-viselés a forradalom egyik meghatározó alakjához, Petőfi Sándorhoz is köthető, ugyanis felesége, Szendrey Júlia készített számára egy piros-fehér-zöld színű kokárdát.
Mivel a magyar és az olasz zászló színei megegyeznek, csupán sorrendjükben van eltérés, ezért a kokárda színeinek helyes sorrendjéről több évtizedes vita zajlik.
Ugyan a
márciusi ifjak a kívül piros, belül zöld verziót viselték, de ennek helyessége több kérdést is felvet.
Egyrészt elképzelhető, hogy tudatosan, ily módon szerették volna kimutatni rokonszenvüket az olasz forradalommal kapcsolatban, másrészt semmi sem zárja ki, hogy egyszerűen csak hibásan viselték.
Ha a gyakorlatot nézzük, való igaz, hogyha egy a piros-fehér-zöld nemzeti szalagból tűzzük össze a kokárdát, akkor a piros szín belülre esik, míg a zöld kívülre. Továbbá a kokárda olvasása során a színeit belülről kifelé kell olvasni, így ezen elven tovább haladva a pirosnak belül, a zöld színnek pedig kívül kell elhelyezkednie. A szabályhoz azt is hozzá kell tennünk, hogy ha a kokárdának lelógó “farkai” vannak, akkor a kívül piros, belül zöld elrendezés is helyes. (forrás)
Szerző
Friss
- Havas Henrik nem finomkodott, kimondta: Orbánnak vége
- Időjárás: ez sem a mi napunk és a folytatás sem rózsás
- Varga Judit ‘vakon van’ a közélet híreivel kapcsolatban: nem olvas újságot, helyette magol és fúr-farag
- Szájer-intézet: Magyarország a legesleg-szuverénebb hely az Unióban – Magad, uram, ha más nem teszi….
- Ha Ön önkormányzati tisztviselő, akkor a 10.000-es lélekszám fontos adat az életében: alatta béremelést, felette ….?
- Bencsik András ‘a lábszárában érzi’, hogy ‘gyalogolni kell megint’ – Békemenetek a láthatáron
- Kunetz Zsombor: ‘zászló, zászló, szív…. meg a Harcosok Klubja
- Magyar Péternek megvan a 2/3-ada
- A kormány „széttárta karját”, mondván nincs 2,5 milliója egy Pest megyei mentőszolgálat működésének támogatására
- Figyelem, jóérzésű magyarok: lopkodják a postaládákból a Voks 2025 szavazólapokat – véli Hidvéghi államtitkár