Connect with us

Kerítésen innen

Rácz András: amikor a tézisfüzet készült, Orbán Balázs éppen könyvbemutatóra utazott a Felvidékre

Fiúk, ez nem jött be, de amíg pénzt kaptok érte, folytassátok, tudjátok, a mondás szerint vak tyúk is talál.....
Megosztás

Orbán Balázsnak nem a 2024-es év második fele lesz a top 180 napja. Kezdődött elhíresült mondásával, miszerint „pont 56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2 és fél évvel ezelőtt, (…) ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett.”, majd folytatódott a „családi legendárium”-fegyver bevetésével és most itt a doktori védés-ügye.

Utaztában…..

Rácz András Oroszország-szakértő több doktori iskolában tanított és volt témavezető is. Közösségi oldalán részletekbe menően felsorolta, hogy mi a gond Orbán doktori fokozatszerzési kísérletével. Hétfő reggeli bejegyzésében további kutakodása eredményét olvashatjuk:

„Amint azt pénteken láttuk, Orbán Balázs doktori disszertációjának tézisfüzete (ez kb. az összefoglaló) nem az ő gépén, hanem egy Árpási Botond Gergely nevű kollégája gépén készült. De a történet ennél cifrább.

Nemcsak a fájl készítőjének a neve izgalmas, hanem az időpont is

A magyar nyelvű tézisfüzet fájlt 2024. június 5-én, 12:02-kor hozták létre, és 15:27-kor történt az utolsó módosítás, a szöveg tehát ebben a kb. három és fél órában készült.

A dolog azért érdekes, mert Orbán Balázs június 5-én délután,17:00-kor már Dunaszerdahelyen tartott könyvbemutatót, amin a saját, Huszárvágás című könyvét reklámozta.

 

Emellett nyilván kampányolt is, hiszen négy nappal voltunk az európai parlamenti és önkormányzati választások előtt. Azt, hogy 5-én,17:00-kor volt a könyvbemutató, megörökítette a felvidéki MCC oldala is (screenshot csatolva + 1. forrás). Elméletileg persze elképzelhető lenne, hogy az irodájában még gyorsan véglegesítette a tézisfüzet fájl, aztán szirénás autóba pattant és irány Dunaszerdahely – csakhogy Google Maps szerint az út nap közbeni forgalommal számolva körülbelül 2 óra 30 perc.

Bár jó sofőrrel, szirénával nyilván gyorsabb kicsit… de azért nem másfél óra így sem.

Ráadásul Orbán Balázs június 5-én nap közben, még a könyvbemutató előtt vidáman posztolt egy
autó hátsó üléséről, hogy

„Nincs megállás, már csak nap van a választásokig! A mai úti cél a Felvidék, Dunaszerdahelyen találkozunk!” (screenshot csatolva + 2. forrás)

 

A poszt alatt van egy hozzászólás, aminek az időbélyegéből látszik, hogy ez a poszt már 15:09-kor ott volt. Orbán Balázs tehát 15:09-kor már biztosan kiposztolta azt, hogy az autóban ül (a találatért köszönet Csire Balázsnak) – ergo, ennél biztosan korábban indult el Budapestről (a képen valamiféle mezőgazdasági táj látszik mögötte). A hozzászólásról készült screenshot-ot csatolom.

Tehát az a helyzet,

hogy mivel Orbán Balázsnak 17:00-ra Dunaszerdahelyre kellett érnie, ezért még akkor is el kellett indulnia 15:00 körül, ha szirénával mentek és nagyon kicentizte a dolgot. De a fenti hozzászólás időbélyegéből látszik, hogy minden bizonnyal korábban indult, hiszen 15:09-kor már kint volt a posztja, amin vidáman autózik.

Adódik tehát a kérdés, hogy akkor vajon ki dolgozott a tézisfüzeten 12:02és 15:27 között

Azt tudjuk, hogy a tézisfüzet Orbán Balázs beosztottja, Árpási Botond Gergely számítógépén készült. Elméletileg persze lehetséges, hogy Orbán Balázs ott ült a mikrobuszban, úton Szlovákia felé, és egy laptopon –ráadásul nem is a sajátján, hanem a társszerzője és beosztottja, Árpási Botond gépén 🙂 – bőszen gépelte a tézisfüzetet… de azért, lássuk be, ez nem túl valószínű… (Annál is inkább, mert őszintén remélem, hogy a miniszterelnökségi gépeket nem hurcolják csak úgy külföldre a főnökök).

Sokkal valószínűbb, hogy ez a tézisfüzet a beosztott, Árpási Botond gépén készült, és nem út közben, hanem egy iroda nyugalmában.

Annál is inkább ez a valószínű, mert a tézisfüzet angol változata is majdnem pontosan ugyanekkor készült, 12:04 és 15:28 között. Két, egyenként 13 oldalas tézisfüzetet magyar és angol nyelven három óra alatt precízen megírni nem olyasmi, amit egy mikrobuszban szelfizgetve, menet közben meg lehet csinálni. A tézisfüzet az egész történet egyik kulcsa… folytatás hamarosan….”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Csak úgy…

A 444.hu megkereste a politikai igazgatót kérdéseivel, azonban nem kapott érdemi válaszokat. A cikk szerint Orbán Balázs munkatársa jelentkezett, ő eleinte az ELTE felé irányította a kérdéseket, majd végül elárulta:

Orbán Balázs nem akarja befolyásolni az eljárást, de a védés után szívesen válaszol a kérdésekre.

Mindez tehát azt jelenti, hogy

Orbán Balázs december elején esedékes doktori védése után megmagyarázza majd, hogy miért érik egymást a furcsaságok a leadott munkával kapcsolatban.

A 444-nek egyébként egy neve elhallgatását kérő ELTE-tanár úgy fogalmazott, hogy

a tézisfüzet nem egy szimpla összefoglaló, hanem fontos része a doktori eljárásnak. Hozzátette, „ha a tézisfüzetet valaki nem maga készíti el, az ugyanúgy plágiumnak minősül, mintha mástól vesz át hivatkozás nélkül szöveget. Olyan nincs, hogy valaki társszerzővel készíti el a doktorit vagy az összefoglalót”.

Szerző