Kerítésen túl
Trump: EU ‘was formed to screw the United States’ – Deutsch Tamás kedvéért: az uniót azért hozták létre, hogy ‘kiszúrjon az Egyesült Államokkal’
Donald Trump elnök azzal fenyegetőzött szerdán, hogy 25 százalékos vámot vet ki az Európai Unióra. Az Egyesült Államok elnöke azt állította, hogy a 27 országból álló uniót azért hozták létre, hogy „kicsesszenek az Egyesült Államokkal”. A mondat eredetiben úgy hangzott, az EU “was formed to screw the United States”.
„Kormányült” Trump és Orbán is
Trump szerdai első kormányülésén beszédében azt mondta, hamarosan nyilvánosságra hozza a legújabb vámkivetési ötletének részleteit.
Döntést hoztunk, és hamarosan bejelentjük. 25 százalék lesz
– idézte az elnököt a Guardian. Az EU Kína mellett az Egyesült Államok harmadik legnagyobb kereskedelmi partnere. Trump korábban már bejelentette, hogy a jövő héten 25 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államok két legnagyobb kereskedelmi partnerére, Kanadára és Mexikóra.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Rejtélyesen csak ennyit mondott….
Trump nem árult el további részleteket, de megemlítette az autógyártókat, és azt mondta, hogy az illetékeket „általában” fogják alkalmazni.
“És ez az autókra és minden másra vonatkozik”
– mondta. Trump számos bejelentést tett már az Egyesült Államok legnagyobb kereskedelmi partnereire vonatkozó vámok kivetéséről, de többször is elhalasztotta a Kanadára és Mexikóra vonatkozó tervek megvalósítását. Most úgy néz ki, hogy a március 4-re tervezett védővámok április 2-án lépnek életbe. Emmanuel Macron francia elnök a héten Washingtonban találkozott Trumppal, akkor úgy tűnt, hogy lebeszélte őt az EU-val folytatott kereskedelmi vitájáról. Ezek szerint azonban nem sikerült rábírnia, hogy inkább a Kínával való kapcsolataira koncentráljon – írta a 24.hu.
Csak úgy…
Hiába utazott Kaja Kallas, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Washingtonba, úgy néz ki, mégsem tud találkozni Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel. A főképviselő szóvivője szerint csupán
egyeztetési problémákról van szó, és egyébként is egyeztettek a Müncheni Biztonsági Konferencián. Kallas azért utazott Washingtonba, hogy Donald Trump orosz-ukrán béketerveiről tárgyaljon az amerikai külügyminiszterrel.
A találkozót eredetileg szerdára tervezték. A főképviselő kritikus volt a Fehér Ház megközelítésével szemben, a Kremlnek tett engedményeket a „megbékítés” egy formájának nevezte, és sürgette, hogy Ukrajnát és Európát is szorosan bevonják a kialakuló diplomáciai folyamatba. Közben Trump kitalálta, hogy 25 százalékos vámot vet ki az uniós termékekre.
„Nagyon világosan kijelentettem, hogy sem Ukrajna, sem Európa részvétele nélkül nem lehet életképes megállapodás – és ezt az Egyesült Államoknak is meg kell értenie”
– mondta Kallas hétfőn, bejelentve a találkozót Marco Rubióval.
„Egy rossz megállapodás Ukrajna számára rossz megállapodás Európa számára is – de ugyanúgy rossz megállapodás Amerikának is.” (Euronews)
Friss
- Magyar György: a jogállamiságot semmibe vevő hatalom kinevezettjeit lehet-e nem jogállami eszközökkel kiebrudalni?
- ‘Nem az ország van támadás alatt – hanem a hatalom hazugságai’ – írta egy hozzászóló a legújabb Orbán-hírre
- Momentumos politikus: ‘magamat és az elmúlt közel egy évtizednyi aktivitásomat köpném szembe, ha gátolnám, nem pedig segíteném ezt a változást’
- Holoda Attila: ‘ordas nagy hazugság, hogy amennyiben nem lesz orosz gáz, akkor duplájára, sőt három és félszeresére emelkednek a lakossági energiaárak’
- Reakció a BM-retorzióra Laponyi rendőrrel szemben: ‘…legalább mindenki tudhatja, azon kevesek egyike a rendörök között, akinek még van gerince’
- Ágoston László: nem lehet könnyű ma erdélyi Fidesz-szavazónak lenni
- A szint, amikor egy nyomorult használt zsebkendőért kell ‘lehajolnia’ a kormány-propagandistáknak….
- Az idő fogságában, avagy a baloldaliak dilemmája
- Mi az a „jó-féle” dopamin?
- Vásárhelyi Mária: Orbánéknak a kettős állampolgárság ügye nem szolgált mást, mint voksvásárlást