Connect with us

Budapesti hétköznapok

Váratlan fordulat a PIM-ügyben – Nincs pályázó Demeter Szilárd helyére, csak ő maga

Megosztás

A kultúráért felelős tárca szerint a jelenlegi főigazgatón Demeter Szilárdon kívül más nem adott be pályázatot. A Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) vezetői pozíciójára kiírt pályázati felhívás benyújtási határideje 2023. november 16-án 17 órakor lejárt. A vezetői posztra egyetlen pályázat érkezett, benyújtója Demeter Szilárd Csaba – írja a hvg.hu a Kulturális és Innovációs Minisztérium rövid szombati közleménye alapján, azt viszont még nem tudni, hogy ezzel az eddigi főigazgató újra megkapja-e a megbízást.

Nyilvánvaló volt a kiírás álságossága?

Az érdektelenség azért figyelemre méltó, mert csaknem egy hónappal ezelőtt, amikor Demeter Szilárd bejelentette, hogy megpályázza saját posztját, mintha maga is számolt volna azzal, hogy nem folytatja, és a Mandineren keresztül üzent az érte aggódóknak: „Hál’ Istennek az identitásom nem pozíciófüggő”. Akkor felidézte, hogy ezelőtt öt évvel, 2018 decemberében kezdte a munkát a Petőfi Irodalmi Múzeumban, és 2019 februárjában pályázat útján nyerte el a főigazgatói tisztséget.

„Vagyis elemi matematika: lejár az öt év. A fenntartó minisztérium annak rendje és módja szerint tehát kiírta az új mandátum elnyeréséhez szükséges pályázatot”

– összegezte, hogy mit gondol a mostani pályázatról, és úgy folytatta, a pályázat nyitott, bárki nevezhet, aki megfelel a fenntartó által megfogalmazott feltételeknek.

Demeter végzettsége?

Demeter Szilárd

A hvg.hu ezzel kapcsolatban megkérdezte, hogy nincs-e látszólagos ellentmondás a kiírás és az ő végzettsége között, ugyanis a kiírás szerint mesterfokozatú végzettséggel és szakirányú képzettség, illetve jogász vagy közgazdász szakképzettség szükséges a pozíció betöltéséhez, Demeter Szilárdnak viszont filozófusi diplomája van.

„A szakirányú végzettség és a közgazdasági/jogi végzettség feltétele vagylagos. Vagy szakirányú végzettség, annak hiányában lehetséges a közgazdász/jogi végzettség is. Öt évvel ezelőtt legalábbis a fenntartó minisztérium így értelmezte a nagyon hasonló kiírást, gondolom, azóta érdemben nem változott a jogszabályi környezet. A filozófusi végzettség egy irodalmi múzeum és alintézményei esetében szakirányúnak számít” – válaszolta az egyetlen pályázó, aki szerint nem változott a véleménye, és „ha valaki jobb pályázatot tesz le az asztalra, mint szerénytelenségem, akkor én leszek az első, aki beáll mögé és támogatja”.

-írja a Népszava.

Kapcsolódó

Szerző