Párizs 2024
Vas Kata Blanka ötödik az U23-asok között hegyikerékpárban, nagy lépés az olimpiai kvóta felé
Vas Kata Blanka ötödikként zárt a glasgow-i kerékpáros világbajnokság U23-as hegyikerékpáros női versenyében, ezzel nagy lépést tett az olimpiai kvótaszerzés felé.
Vas Kata Blanka ötödikként zárt a glasgow-i kerékpáros világbajnokság U23-as hegyikerékpáros női versenyében, ezzel nagy lépést tett az olimpiai kvótaszerzés felé.
Vas Kata Blanka vasárnap az országúti női mezőnyversenyben szerepel
A felnőttek között olimpiai negyedik, ám az elmúlt időszakban inkább az országútra koncentráló Vas azzal a céllal vágott neki a versenynek, hogy kvótaszerző helyen zárjon, a már most biztos párizsi induláshoz az első kettő között kellett zárnia, ugyanis a világbajnokságról a felnőtteknél és az U23-asok között az első két olyan nemzet kvalifikál, amely a jövő május végén záruló kvótaszerző időszakban nem lesz ott a rangsor első 19 nemzete között.
Vas Kata Blanka, valamint a mezőny másik magyarja, Bokros Csenge Anna egyaránt az 56 induló hátsó részéből vágott neki a távnak a neki fekvő, technikás pályán. Vas remek rajttal gyorsan felkapaszkodott az élmezőnyhöz és az ötödik helyen tekert. A hatkörös viadal derekán egy új-zélandi és két svájci versenyző mögött negyedik pozícióban haladt, egy perccel az éllovas mögött.
A verseny második felében még egy kanadai rivális került Vas elé, aki így ötödikként ért célba. Ez jó eséllyel érhet párizsi repülőjegyet Magyarország számára, miután Svájc jelenleg vezeti a nemzetek rangsorát, amelyen Kanada is kvótaszerző pozícióban áll: amennyiben ez így lesz május végén is, úgy hárman kiesnek Vas elől, és ez a mostani ötödik hely kvalifikációt jelentene.
Bokros, aki a táv második felében defektet kapott, három kör hátránnyal 51. lett.
Evenepoel aranyérme az országúti időfutamban
A belga Remco Evenepoel nyerte a glasgow-i kerékpáros világbajnokság országúti férfi időfutamát pénteken.
Az indulók között ott volt a többi között a kétszeres világbajnok olasz Filippo Ganna, a számban kétszeres vb-ezüstérmes belga Wout van Aert, az időfutamban eddig egy vb-ezüst- és két bronzéremmel rendelkező honfitársa, Evenepoel, az idén mezőnyversenyben bronzérmes szlovén Tadej Pogacar, illetve a brit Geraint Thomas.
A legjobb időt magabiztos teljesítménnyel Evenepoel tekerte, így a 2019-es Európa-bajnoki címe, illetve a mezőnyversenyben megszerzett tavalyi vb-aranya után egy évig az időfutamokon tekerhet a szivárványszínű trikóban. Másodikként Ganna zárt, aki Glasgow-ból három medállal tér haza: a pályán egyéni üldözőversenyben diadalmaskodott, míg a szám csapatversenyében második lett az olasz négyessel.
A harmadik helyet a 19 éves brit Joshua Tarling szerezte meg.
Hegyikerékpár, női U23-as verseny, 22,5 km, világbajnok:
Samara Maxwell (Új-Zéland) 1:16:26 óra
2. Ginia Caluori (Svájc) 1:01 perc hátrány
3. Ronja Blochlinger (Svájc) 1:27 p h.
4. Emily Johnston (Kanada) 1:54 p h.
5. Vas Kata Blanka 2:18 p h.
…51. Bokros Csenge Anna 3 kör hátrány
Férfi időfutam, Stirling és környéke, 48,8 km, világbajnok:
Remco Evenepoel (Belgium) 55:19.23 óra
2. Filippo Ganna (Olaszország) 12.28 másodperc hátrány
3. Joshua Tarling (Nagy-Britannia) 48.20 mp h.
(MTI)Giro Donne: Vas Kata Blanka sprintbefutót nyert
Szerző
Friss
- Kormány-mézesmadzag: lehet, hogy emelik a köztisztviselők bérét – Ez kicsit olyan, mint amikor az volt a hír, hogy időben jön a nyugdíj
- A hétvége nagy kérdése: mire készül a Mi Hazánk és a rendőrség asszisztál hozzá, vagy teszi a dolgát?
- Az év 25. hetében – mint tudjuk csak az ökör következetes – megváltozott a miniszterelnök véleménye – Heti Juszt…
- Így számol Ő – Kovács Zoltán átszámolta: javította a „magyar emberek”-matekját „szavazók” 95%-ára
- Orbán az Ő „férfiasabbá” lett hangján jelentette: 2 278 000 szavazat, aminek 95%-a ellenzi Ukrajna EU-csatlakozását
- Tetszett volna szabályosan parkolni! – Delhusa Gjon 1.500.000.- fotint sérelemdíjért perel
- Fricska az orbáni orra – Budapest Pride lépésről, lépésre
- Lánczi szerint kifogásolható, ha valaki „olyan személynek ad több mint egyórás interjút, aki minden ellentartás nélkül kiszolgálja az ő háborús propagandacéljait”
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. június 26., csütörtök
- Pride-infó: itt a szombati útvonal és program