5 : 0 – A válogatottat 8 éve irányító Marco Rossi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a magyar kispadon

5 : 0 - A válogatottat 8 éve irányító Marco Rossi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a magyar kispadon

Nagyjából két és fél hónap után találkozott újra a német és a magyar válogatott – az előző meccs még az Európa-bajnokságon volt a nyáron, most viszont már a leginkább a világbajnoki kijutásról/sorsolásról döntő Nemzetek Ligájában játszott a két csapat.

„5-0 az eredmény, ez szégyen. Szégyellnünk kell magunkat, a fiúknak és nekem is”

– mondta az M4 Sportnak Marco Rossi, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya.

„A második bekapott gól után eltűntünk a pályáról, ez elfogadhatatlan, pláne akkor, ha Magyarország színeiben játszik az ember”

– tette hozzá.

„Három nap múlva Bosznia ellen játszunk, ennek lesz pszichológiai aspektusa is, mert ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, akkor mindenkinek el kell tűnnie. Ez világos”

– zárta nyilatkozatát Marco Rossi.

A kevés eltelt idő ellenére komoly változások történtek a két kezdőcsapatban,

a németeknél például olyan nevek vonultak vissza a válogatottságtól azóta, mint Manuel Neuer, Toni Kroos, İlkay Gündoğan, vagy az akkor csere Thomas Müller. Összesen öt játékos hiányzott a nyári, 2-0-s német sikert hozó meccshez képest, nálunk három csere volt: a védelembe Dárdai Márton és Balogh Botond kerültek be, a középpályán pedig Loïc Nego tért vissza a jobbszélre.

• A mérkőzést a németek kezdték magabiztosabb játékkal, veszélyesebbek is voltak, mégis, az ötödik percben majdnem a magyar csapat jutott büntőhöz, amikor Varga Barnabás esett el Pascal Gross mellett. A bíró viszont nem fújt, a VAR szerint sem történt semmi, mehetett tovább a játék.
  • Nem sokkal később Szoboszlai Dominiknek kellett a gólvonalról kifejelnie egy labdát egy német szöglet után, de volt dolga a hazai védelemnek is, főleg a Varga felé érkező mélységi labdáknál kellett közbeavatkozniuk, nehogy nagyobb baj legyen.
  • A 20. perc környékén fölényben játszott Marco Rossi válogatottja, utána viszont visszavette a kezdeményezést Németország, a 27. percben pedig egy végletekig kipasszolt helyzet végén Niclas Füllkrug nem tudott hibázni, középről a kapuba gurított Gulácsi Péter mellett.
  • Ezután is a németek irányítottak, fél óra játék után Kai Havertz veszélyes fejese pattant pont a gólvonal elé a felső lécről, így maradt az 1-0. Közvetlenül ez előtt Sallai Roland távoli kapáslövését írhattuk fel, de az nagyon fölé ment.

Ezen felül magyar oldalon jött pár jól induló támadás, de a német kapuhoz érve mindig becsúszott egy rossz passz. A túloldalon a befejezéssel volt gond, az utolsó öt percbe érve Havertz forgatta meg Dárdait, majd a baljára áttett labdát centikkel a hosszú kapufa előtt csavarta el, nem Gulácsin és a védelmen múlt, hogy nem lett meg a második német gól.

képernyőkép

A második félidőre Bolla Bendegúz érkezett, és hozott lendületet a középpályára (Negót váltva)

• Alig 10 perc játék után ő is került helyzetbe, egy remekül végig vitt magyar támadás végén Sallai passzára érkezett a kapu előtt, a labdaátvétellel lövőhelyzetbe került, de az utolsó pillanatban becsúszó Robert Andrich szögletre tudott menteni. A szöglet újabbat szült, a másodikból pedig a németek fordulhattak, Jamal Musiala sprintelte le labdával együtt Nagy Ádámot, majd Bollát kicselezve lőtt a kapuba Gulácsi lába mellett.
  • Musiala gólja még nagyobb német játékkedvet hozott, kétgólos előnyben a korábbinál még felszabadultabban, lazábban játszottak a hazaiak. Florian Wirtz, Musiala, Havertz is szinte azt csinált a magyar védelemmel, amit akart, Wirtz például gólt akart lőni, ezt Willi Orbánnak kötényt adva tette meg. Havertz legalább olyan veszélyes volt, mint a három másik, gólt szerző társa, de a kapufa nem vele volt, a 71. percben lövésből ismételte meg a felső lécről éppen csak kivágódó próbálkozást, amit az első félidőben fejjel mutatott be.
  • Ami Havertznek ekkor még nem jött össze, az a csereként beálló Aleksandar Pavlovićnak igen. A Bayern München 20 éves játékosa a 77. percben egy jó passz után lőtt Gulácsi mellett a hálóba, négyre növelve a német előnyt. A másik kapunál egy másik csere, Csoboth Kevin került aztán helyzetbe, de a lövése elakadt Ter Stegenben, ebből sem lett magyar gól.

A magyar kapu előtt viszont nem volt nyugodalom, Havertz Orbán lábában elesve hozott össze büntetőt, amit aztán ő maga is értékesíthetett. Gulácsit elküldte a jobb sarok felé, majd a bal alsóba gurított, így már 5-0 volt a hazaiaknak, ez lett a végeredmény is.