Gulyás Gergely újabb látványos fiaskója – marad az Orbán-családhoz kötődő ügyvéd megbízása
Megosztás
Újabb Gulyás Gergely féle „összevisszabeszédre” derült fény. A miniszter pár éve még helytelenítette a külsős tanácsadók bevonását az uniós pályázatok körüli munkába, de végül mégis megállapodott az Orbán család ügyeit is intéző irodával.
Újabb Gulyás Gergely-féle „összevisszabeszédre” derült fény. A miniszter pár éve még helytelenítette a külsős tanácsadók bevonását az uniós pályázatok körüli munkába, de végül mégis megállapodott az Orbán-család ügyeit is intéző irodával.
Néhány éves kinyilatkoztatás
Nem tartom szerencsésnek, hogy a közbeszerzési főosztály tevékenysége eddig gyakorlatilag kiszervezett volt. Ez szerintem helytelen
– csapott az asztalra 2018 júliusában a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Gulyás Gergely azt, az elődje, Lázár János által elfogadott gyakorlatot kritizálta nem sokkal a tárca átvételét követően, hogy a kormány külsős cégeket vont be az uniós beruházások közbeszerzéseinek ellenőrzésére. Pedig a 4,8 milliárdos szerződést nem akárkikkel kötötték 2016-ban: a konzorciumnak tagja volt az SBGK ügyvédi iroda, amelyben társtulajdonos Bajkai IstvánFidesz-alapító, az Orbán család tagjait különféle ügyekben képviselő ügyvéd, illetve az az Ész-Ker Kft., amely korábban az Európai Csalás Elleni Hivatala által kifogásolt Tiborcz István-féle közvilágítási ügyben is feltűnt.
illusztráció Városi Kurír
Látványos hátraarc
Gulyáskét évvel ezelőtt a Népszava kérdésére válaszolva sajtótájékoztatón tette világossá:
nem újítják meg a szerződést.
A médiában nagy port kavart 2018-as bejelentést felidéztük a Bajkai életútjával foglalkozó februári cikkünkben is, mire kaptunk egy meglepő helyreigazítást: az országgyűlési képviselő ügyvédje szerint szó sincs arról, hogy a szerződést berekesztették volna, az most is hatályban van. Feltúrtuk a Közbeszerzési Értesítőt, amiből kiderült:
tavaly nyáron a tárca kérésére az eredetileg 2020-ig tartó 4,8 milliárdos keretösszegű szerződéseket meghosszabbították 2022 végéig
-írja szerdai cikkében a portál. Pedig Gulyás 2018-as nyilatkozatai arra utaltak, a miniszter nagyon is komolyan gondolta az addigi gyakorlat megszüntetését. Akkor úgy fogalmazott:
miután a szerződés „kifutott, nincs jogi értelemben vett teendő” vele.
A Miniszterelnökség akkor úgy döntött – 80-85 szakember felvételével – inkább házon belül oldják meg a közbeszerzések ellenőrzését, mert ez a megoldás
„mérsékeli azokat a költségeket, amiket korábban a magyar állam kifizetett”.
gina
2021.03.17 13:51 at 13:51
Gerintelen Mama bubikája, lehet ö is Brüsselben csúszik az ereszen, undoritó egy meleg pasi