Bulvár
Hőség és jégverés, micsoda vidék
Hiába a nyári meleg hiszen akár 31 fokos hőség is várhat ránk a mai napon, a Meteorológia mégis kiadta az országos viharriasztást, hőség, jégverés
Készüljön a szélsőségekre
Főként a nap második felében jelenhetnek meg délnyugat felől zivatarok elszórt jelleggel, előfordulásukra az északnyugati, valamint estig, késő estig az északkeleti országrészben kisebb az esély. Lokálisan felhőszakadás (> 25-30 mm), jégeső (~1-2 cm), illetve átmeneti viharos széllökések (> 60-70 km/h) társulhatnak a zivatarokhoz.
A várható zivatarok és felhőszakadás miatt az ország nagy részére első fokú figyelmeztetést adtak ki.
melegfront alakítja időjárásunkat élénk, erős D-i széllel és az évszakos átlagnál jóval magasabb hőmérséklettel.
Orvosmeteorológia
A frontra, az érzékenyek szervezete ingerlékenységgel, fáradékonysággal, csökkent teljesítőképességgel reagálhat. Ugyancsak a melgfronti helyzetre jellemző, hogy a vércukorszint emelkedik, melynek jelentősége a cukorbetegek esetében különösen nagy. Míg az egészségesek szervezete a vércukor emelkedésre fokozott inzulin termeléssel reagál, addig a diabéteszesek ezen funkcióval nem rendelkeznek. Az állandóan emelkedett vércukorszint hosszú távon súlyos szövődményekhez vezet, pl. fokozódik a szívinfarktus, a veseelégtelenség és látásvesztés kockázata.
Friss
- Magyar Péter bizonyítéka a „kormány békehazugságáról”
- Mátyás király óta nem volt olyan jó kormánya Magyarországnak, mint mostani – állítja az MCC médiaiskolájának vezetője
- Csoda, hogy így állunk? Az Orbán-vezette Fidesz vesztesége 2024-ben: 400 millió mínusz
- Érdekli az ‘Orbán-kormány őszödi beszéde’? – Csütörtök reggel 9-kor meghallgathatja!
- Magyar Péter levelet írt Manfred Webernek – vagyis inkább a nyilvánosságnak, hiszen akár meg is dumcsizhatták volna…
- A jó öreg „hátranyilazós” magyar virtus! – A kormány 750 millió eurós ‘megoldjuk okosba’ próbálkozása
- ‘Csippantás’ helyett jön a papíros, Orbán nyugdíjasbarát változata
- Háborús vészhelyzet Ráckevén
- Ha hiszed, ha nem, 6 csillagjegy már júniusban arathat
- Figyeljen, mit posztol: a ballagási ajándék is illeték-köteles és a NAV éberen figyel