Connect with us

Kerítésen innen

Köszönöm az embertelen semmit – reakció az újabb Sulyok-levélre

Köszönöm az embertelen semmit - reakció az újabb Sulyok-levélre
Megosztás

Ahogy arról beszámoltunk, -és ez nem családi legendárium részlet- Sulyok Tamás jelenlegi köztársasági elnök „teljes együttérzése” mellet elutasította Dr. Karsai Dániel  ALS-ben szenvedő alkotmányjogász kérését, hogy részesítse kegyelemben az eutanázia végrehajtásában segédkezőket mondván „ez a lépés elvonná az Országgyűlés jogalkotói és a bíróságok ítélkező hatáskörét, ráadásul a kegyelmi jogkör ilyen gyakorlása ellentétben lenne ezen hatáskör különleges, utólagos és egyedi jellegével.”

„Újabb levelét megértéssel és együttérzéssel olvastuk”

A Karsai Dánielhez hasonlóan az ALS-ben szenvedő Dunavölgyi Erzsébet is ezzel a kéréssel fordult Sulyok Tamáshoz, a Szabó Attila által szignózott levelet már meg is kapta, Facebook-oldalán pedig nyilvánosságra hozta azt.

„Újabb levelét megértéssel és együttérzéssel olvastuk” – írta Szabó Attila, azt is megjegyezve, hogy Sulyok Tamás korábban a Parlamentben is felszólalt a beteg és kiszolgáltatott emberek mellett, nemrég pedig Karsai Dánielt is felkereste.

A látogatás kiállást jelentett valamennyi ALS betegségben szenvedő ember mellett

– áll a levélben. Dunavölgyi Erzsébet azt kérte, hogy Sulyok Tamás kezdeményezzen törvénymódosítást az ügyben, de a főigazgató szerint ez egy olyan kivételes jogköre a köztársasági elnöknek, amellyel az elmúlt három évtizedben senki sem élt.

„Ennek egyik legfontosabb magyarázata, hogy a köztársasági elnök a kezdeményezést követően az Országgyűlésben nem tud önmagától többséget biztosítani a javaslat elfogadásához. A kivételes jelleg emellett alkotmányjogi értelemben abból is következik, hogy a köztársasági elnök a törvényalkotási folyamat legvégének szükségszerű szereplője”, amikor aláírja és kihirdeti a jogszabályt, vagy megvétózza azt.

A levélben arra is emlékeztetnek, hogy idén márciusban már benyújtottak egy törvényjavaslatot az életvégi döntésekkel kapcsolatban, de

azt a fideszes többség nem vette tárgysorozatba, így nem került a parlament elé.

A Szabó Tímea (Párbeszéd), Szabó Rebeka (Párbeszéd), Kunhalmi Ágnes (MSZP) és Bedő Dávid (Momentum) által benyújtott módosítás úgy módosította volna a büntető törvénykönyvet, hogy

ne legyen büntethető az, aki közreműködik egy gyógyíthatatlan, emberi méltósággal összeegyeztethetetlen beteg öngyilkosságában.

Szabó Attila úgy folytatta:

„Mindezek alapján a törvénykezdeményezési javaslatát a köztársasági elnök nem tudja felkarolni. Ehelyütt csak azt tudjuk megerősíteni, hogy elnök úr a legnagyobb megbecsüléséről és teljes együttérzéséről biztosítja önt nehéz helyzetében.

Dunavölgyi Erzsébet viszontválasza

„Köszönöm az embertelen semmit és a gyávaságot, amit nem vártam közt.elnök úrtól. 30 éve nem képes ez a politikai vezetőség rendezni az eutanázia kérdését. Sajnálom, hogy közt. elnök úr is csupán bábja az aljas, kereszténynek hazudott fidesz-kdnpnél. Semmiből nem állt volna a sarkára állnia és legalább bejuttatnia a trv javaslatot, majd névmentes szavazást kérnie. Még ehhez is gyáva volt. Szerencsétlenebbek a trv. alkotóink, mint én magam. Bízom benne, hogy a karma munkálkodni fog. Abszolút tiszteletlenséggel, Dunavölgyi Erzsébet.”

„Az élet jog, nem kötelesség!” – Ezen a linket csatlakozhat, aki gondolja az európai petícióhoz az életvégi döntések egyöntetűvé tételéért.

Kapcsolódó

Szerző