Sport
Gyászol a „fehér ruhás” sportcsalád – Elhunyt Erzsi néni
„Gyászol a magyar teniszcsalád. Elhunyt mindenki Erzsi nénije, a 96 éves Szentirmay Erzsébet” – olvasható a szomorú hír a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) hivatalos Facebook-oldalán.
Későn kezdett teniszezni, és mégis…
„Zalaegerszegen született 1928-ban, és már elmúlt húsz, amikor megismerkedett a tenisszel. A BVSC-ben kezdett el komoly szinten teniszezni, és az ottani jó edzők adták meg az alapokat. Karrierje során négy világbajnoki címet, tizennyolc világbajnoki érmet, hat Európa-bajnoki aranyat és megszámlálhatatlan országos bajnokságot nyert. A legnagyobb sikereit 55 éves kora után érte el a szeniorok között. Európa szinte valamennyi országában versenyzett, és több mint félszáz tornagyőzelmet aratott. A versenyek nagy részére autóval utazott, és szerepléseit maga finanszírozta. Az Európai Tenisz Szövetség a 2021-es év legjobb női játékosának választotta a 90 pluszos korosztályban. Az MTSZ 2015-ben Életműdíjjal tüntette ki” – mutatta be Szentirmay Erzsébet életútját a sportági szövetség.
„A harmadosztályban kezdtem, aztán hamar feljebb jutottam, igazából mindig azt mondták rólam, hogy szorgalmas vagyok. Rendszeresen edzettem, és megszerettem a teniszt egy életre. Szeretni kell a teniszt, ennyi a titok. Nem szabad félvállról venni, és mindig alázatosnak kell maradni – mondta 2022 áprilisában honlapunknak Erzsi néni, aki az edzősködést is kipróbálta, és egyik tanítványa, Gáspár Petra eljutott a top 200-ig a WTA világranglistáján. – Nagyon szerettem foglalkozni a gyerekekkel. Öröm volt megszerettetni velük a teniszt, és persze szigorúnak is kellett lennem velük, mindezt csakis nevelő szándékkal. Volt olyan élversenyző tanítványom, Gáspár Petra, aki egészen a WTA-világranglista 186. helyéig jutott.”
Friss
- Propagandalevelet kap mindenki a kormánytól Orbán szavaztatási ötlete mellé – Aki kinyomtatta, már jól járt…
- Szülők kérték, Rétvári államtitkár teljesíti
- Tarjányi Péter: egy átlagos szombat….
- Magyar Péter szombat reggeli (nagyon is valószínű) összeesküvés elmélete + egy kis Hadházy
- Erre gondolt, miniszterelnök úr? -‘Áttelt poloska’ támadta meg Balatonalmádi jegyzőjét
- Lázár-tesztember szájával arról ‘érdeklődik’ a regnáló, hogy mit szólna a nép a halálbüntetés bevezetéséhez
- Orbán szerint van, amiben még Gáspár Győző is okosabb nála – Csak nem érik egy újabb miniszterelnök-tanácsadói fizetni valónk?
- Havas Henrik leleplezte a Nemzeti Sport hazugságát
- Ne feledje, vasárnap óraátállítás – Jön a nyári időszámítás
- A hűség 3 csillagjegye