Connect with us

Kerítésen innen

Apa, kezdődik! Távozik a Pride-ot szervező alapítványból egy magazin főszerkesztője az ‘ellehetetlenítő törvény’ miatt

Apa, kezdődik! Távozik a Pride-ot szervező alapítványból egy magazin főszerkesztője az 'ellehetetlenítő törvény' miatt
Megosztás

A változatosság kedvéért kedd éjszaka nem csak Semjén Zsolt volt a soros álmatlanságban szenvedő fideszes, hanem az eddig „alvó” Halász János is. Neki jutott a „megtiszteltetés”, hogy  a közélet átláthatóságáról -ellehetetlenítésről- szóló törvényjavaslatot benyújtsa a parlamenti „bátrak” elé, amely felülírni tervez számos jogszabályt a szuverenitás védelmére hivatkozva.


Hogy ez mi fán terem?

A törvényjavaslat szerint Magyarország szuverenitását veszélyezteti minden külföldi támogatásból finanszírozott, a közélet befolyásolására irányuló tevékenység, törekvés, amely

  • Magyarország független, demokratikus, jogállami jellegét;
  • a magyar nemzet egységét és összetartozását, a határainkon kívül élő magyarok sorsáért való felelősséget;
  • a házasság, a család és a biológiai nemek elsődlegességét;
  • a béke, a biztonság és a más országokkal való együttműködést;
  • Magyarország alkotmányos önazonosságát, keresztény kultúráját sérti, negatív színben tünteti fel, vagy azok elleni fellépést támogatja.

A külföldről támogatott, Magyarország szuverenitását veszélyeztető szervezeteket listáznák. A Szuverenitásvédelmi Hivatal saját vizsgálatai alapján tesz majd javaslatot a kormánynak azon szervezetek jegyzékre vételére, amelyek tevékenysége Magyarország szuverenitását veszélyezteti. A kormány rendeletben dönt a szervezetek jegyzékéről. A javaslat szerint

a törvény hatálya kiterjed minden olyan jogi személyre, jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetre, amely Magyarország szuverenitását azáltal veszélyezteti, hogy külföldi támogatásból a közélet befolyásolására irányuló tevékenységet végez.

A cégbíróság a jövőben

  • öt évre eltiltja a gazdasági társaság ügyvezetőjét, vezető tisztségviselőjét attól, hogy gazdasági társaság ügyvezetője, vezető tisztségviselője legyen,
  • öt éven belül másik céget alapítson, ha a gazdasági társaság azért szűnt meg, mert a közélet átláthatóságáról szóló törvényt megsértette.

A bíróság feloszlatja azt a civil szervezetet, amely az ügyészi felszólításra sem teljesíti a törvényben meghatározott kötelezettségét. A civil szervezet fennmaradt pénzbeli vagyona a Nemzeti Együttműködési Alapot illeti meg. A megszüntetett civil szervezet vezetőit öt évre eltiltják attól, hogy civil szervezet vezetői legyenek, öt éven belül másik civil szervezetet alapítsanak.

<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>>

Nem kellett sokáig várni….

Tart tőle, hogy a magazin is támadhatóvá válhatna az ellehetetlenítési törvény miatt, ha továbbra is szerepet vállalna a Pride-ot szervező alapítványban, ezért lemond ottani pozíciójáról Milanovich Dominika, a WMN magazin főszerkesztője. A Pride-ot korábban szervezőként és sajtószóvivőként is segítő pszichológus pénteken jelentette be döntését.

Fotó: Facebook

Milanovich Dominika 2022 óta volt tagja a Pride-ot működtető Szivárvány Misszió Alapítvány (SZMA) pénzügyi felügyelőbizottságának. Ez mindössze annyi feladattal járt, hogy

évente egy megbeszélést tartottak a szervezet közhasznúsági jelentéséről. Ezt a feladatot ő magánszemélyként vállalta, nem egyeztetett erről munkahelyével a WMN-nel

-írta a Telex.

Utólag ezt hibaként könyveli el,

mivel a dolgok jelenlegi állása szerint az ellehetetlenítési törvény az ő személyén keresztül a WMN-re is veszélyt jelenthet.

A veszély szerinte abban rejlik, hogy

mivel a tervezet által kilátásba helyezett szankciók nem csak külföldről támogatást kapó szervezetekre, de azok felügyelőbizottsági tagjaira nézve is következményekkel járnak, ezért a külföldi pályázatokkal egyáltalán nem élő WMN kerülhetne veszélybe az ő szerepvállalása miatt.

Milanovich ezért lemondott felügyelőbizottsági tagságáról, de marad az általa idén márciustól betöltött főszerkesztői pozíciójában a magazinnál.

„A WMN tízéves története során soha nem kért és kapott sem állami, sem külföldi támogatást, így nem tud fogást találni rajta a hatalom”

– indokolta döntését a magazin főszerkesztője. Azt írta:

„továbbra is, ahogy az elmúlt tíz évben: kiállunk a sérülékeny és kisebbségi csoportok, az LMBTQ-emberek mellett.”

Könnyen lehet, hogy újabb meg- és átgondolatlan, kontraproduktív, merőben kártékony Fidesz-lépésnek vagyunk tanúi, mert a törvény -amikor megszületik- hatására a civil szervezetek éléről esetleg visszalépő mérsékeltek helyét eltökélt, kemény, radikális generáció veszi át.

Csak úgy…

Szerző